690 680 960

Wjechał w pieszą na przejściu. Kobieta trafiła do szpitala

W czwartek rano na jednym z przejść dla pieszych doszło do potrącenia kobiety przechodzącej po pasach. Poszkodowana 56-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 9 na ul. Piłsudskiego w Łęcznej. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszej na pasach.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 64-letni mieszkaniec Łęcznej, kierujący pojazdem marki Renault potrącił na przejściu dla pieszych 56-latkę, która gwałtownie weszła na przejście przed jadący pojazd. W wyniku tego zdarzenia piesza trafiła do szpitala w Łęcznej. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi.

Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

(fot. Policja Łęczna)

10 komentarzy

 1. Jest bezpieczniej

  Za pisu żyje się lepiej i bezpieczniej hahahahahhaha.

 2. Pociągi jeszcze gwałtowniej na przejazdy wjeżdżają. Niech Pan Kierowca odda PJ zanim następnym razem zaskoczy go rozpędzona lokomotywa.
  Dla piszącego takie oskarżenia, nie mając poparcia w dowodach też powinien być zakaz wykonywania takiego zawodu.

  • Przed przejazdem kolejowym jest znak stop lub zapory Przed przejściem tego nie ma! ty mundry kierowco plastikowego rowerka

   • i na przejeździe kolejowym są jeszcze szyny kolejowe

   • „Art. 27. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, znajdującym się na przejeździe.”

    „Art. 28. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Przed wjechaniem na tory jest on obowiązany upewnić się, czy nie zbliża się pojazd szynowy, oraz przedsięwziąć odpowiednie środki ostrożności, zwłaszcza jeżeli wskutek mgły lub z innych powodów przejrzystość powietrza jest zmniejszona.”

    Znajdź różnice?
    Przez przejazdem kolejowym nie musi być znaku stopu. Zapór też być nie musi. Jedynym znakiem jaki musi znaleźć się przed przejazdem jest:
    -znak przejazd rowerowy – przed przejazdem rowerowym
    -tzw. krzyż Andrzeja – przed przejazdem kolejowym

    • Trzeba było jeszcze opublikować jakie obowiązki ma pieszy zbliżając się do przejścia. Piesi zachowują się jak „święte krowy”, uważają, że im wolno wszystko i wszyscy mają na nich uważać.

    • Art. 13. 1. Pieszy wchodzący na jezdnię lub torowisko albo przechodzący przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych.

     Art.14 Zabronione zachowania pieszego
     Zabrania się:
     1) wchodzenia na jezdnię:
     a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,

 3. Franio ośle zamilcz

  • A Ty naucz się przepisów i ich przestrzegaj. Zarówno jako pieszy, czy rowerzysta, a także (albo nawet przede wszystkim) jako kierujący pojazdem silnikowym.
   I od razu przypomnę Ci, że rower po chodniku się prowadzi.

   • Po drodze hamowania widać, że 50 km/h to 64-latek nie jechał. Czyli gwałtownie to on wjechał na to przejście, a nie piesza na nie weszła.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!