Wiozła pieniądze dla fałszywego funkcjonariusza. Zareagował taksówkarz

Pomimo wielu apeli, starsi ludzie wciąż dają się zwodzić oszustom, którzy podają się za członków ich rodzin, czy też funkcjonariuszy prowadzących różnego rodzaju akcje. Tym razem na szczęście do przekazania pieniędzy nie doszło.

W Lublinie po raz kolejny działali oszuści, którzy usiłowali wyłudzić od starszych osób pieniądze. Scenariusz za każdym razem wyglądał tak samo. Podający się za funkcjonariusza CBŚP mężczyzna informował, że prowadzi czynności dotyczące włamania na konto bankowe.

W związku z rozpracowywaniem grupy oszustów bankowych prosił o współpracę, sprawne działanie i oczywiście dyskrecję. Nakazał seniorom pójść do banku, podjąć gotówkę i przekazać w umówionym miejscu osobie, która się tam pojawi.

Troje mieszkańców uwierzyło w zapewnienia nieznajomego. Jeden z mężczyzn wypłacił w placówce bankowej 20 tys. zł., jednak na szczęście w porę zorientował się, że może mieć do czynienia z oszustami i pieniędzy nie przekazał. Z kolei jedna z kobiet nie mając pieniędzy na koncie, udała się do banku i wzięła kredyt. Na szczęście czujnością wykazał się jej mąż i nie dopuścił do przekazania gotówki.

Trzecia z osób, wypłaciła w banku 20 tys. złotych i wsiadła w taksówkę, aby zawieźć pieniądze w umówione miejsce. Podczas rozmowy z taksówkarzem wyjawiła cel podróży. Mężczyzna natychmiast zareagował i przekonał kobietę, że ma doczynienia z oszustami.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2018-07-15 13:27:20

Zobacz również

19 komentarzy

 1. Głupich nie sieją .Sami się rodzą.

 2. Głupie pustaki czyli wyborcy PISU….!!!

  • bo w radiu rydzyk o tym nie mówią…to skąd maja wiedzieć, ze takie oszustwa ktoś urządza…skoro wierzą, że ojciec dyrektor musi dla bezpieczeństwa latać helikopterem i jeździć maybachem od bezdomnego…

  • To ty jestes pustakiem PO

 3. A Rydzyk tyle lat ciągnie na fałszywego księdza i jeszce nikt go nie zamknął.

 4. Fałszywy funkcjonariusz

  No to ja czekam i czekam na deszczu, a tu się okazuje, że prawdziwy taksówkarz zepsuł akcję. Żeby nie skończyło się zapaleniem płuc. Ale i tak dzięki za info.

 5. Skoro tyle się mówi w tv o wyłudzeniach na „wnuczka ” czy „policjanta ” a nadal tyle osób daje się nabierać jak dzieci ,to wygląda na to ze ci dający się nabierać w tv oglądają tylko seriale

  • Czy wszyscy muszą oglądać tv? Przecież to nienormalne w dzisiejszych czasach. Tv to przeżytek.

 6. nie żałuję PISuarów

 7. Nigdy nie słyszałem żeby kogoś z wioski oskubali na fałszywego funkcj…….
  Wniosek się nasuwa sam
  Na wiosce ludzie mądrzejsi
  lub biedniejsi
  W mieście odwrotnie.
  ????

 8. I jak pomóc takim ludziom ? Przecież odrobinę mózgu muszą mieć, bo trzeba wypłacić pieniądze, trzeba zamówić taksówkę, obsługiwać telefon. A jednak to chyba za mało by żyć w dzisiejszych czasach.

 9. Dziwi mnie, że żadna z komentujących osób nie ma do czynienia z ludźmi starszymi. Przecież z wiekiem umysł się starzeje i widzę po moich dziadkach, jak łatwo jest im wmówić rzeczy. Przestępcy doskonale to wykorzystują. Odwiedźcie swoich dziadków i porozmawiajcie z nimi, zamiast głupio komentować.

  • Z tępakami chcesz dyskutować? Sami skubią swoich starszych bliskich i uważają, że wszystko jest ok. Ubeckie pomioty i tyle w temacie.

  • Ninja mam dziadka….ale takim ludziom nie wytłumaczysz. Można im pięć tysięcy razy to samo mówić a oni tak swoje zrobią.

  • Popieram:-)

 10. Szkoda że nie oddali tych pieniędzy…. Mieliby nauczkę. Siedząca domu telewizyjne seriale oglądają i inne programy a naiwni jak dzieci…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności