Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wieża z gniazdami dla jaskółek czy maraton na rolkach ulicami miasta. Mieszkańcy Łęcznej wybierają projekty budżetu obywatelskiego

Zajęcia sportowe, parkingi, czujniki smogu, koncerty, a także lodowisko. To tylko niektóre z 32 propozycji zakwalifikowanych do etapu głosowania w ramach budżetów osiedlowych w Łęcznej. Mieszkańcy podzielą w ten sposób 322 tysiące złotych.

W czwartek 7 października rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego w Łęcznej. Mieszkańcy mogą oddawać głosy w trzech kategoriach budżetu. Osiedlowego – przeznaczonego na działania na miejskich osiedlach, zielonego – na działania przyrodnicze i ekologiczne, a także budżetu przeznaczonego dla dzieci i młodzieży.

Ogółem wybierać można wśród 32 propozycji: 18 z budżetu osiedlowego, 6 z budżetu zielonego oraz 8 z budżetu dziecięcego. Wśród nich są m.in. budowa miejsc postojowych, zagospodarowanie zieleni, wieża z gniazdami dla jaskółek, kosze uliczne do segregacji odpadów, ustawienie altan ogrodowych wraz z miejscami na odpoczynek, stworzenie parku street workout, rewitalizacja amfiteatru, czy też montaż progów zwalniających.

Do tego dochodzi zorganizowanie maratonu na rolkach ulicami miasta oraz rodzinnego EkoPikniku, uporządkowanie skarpy w dolinie Świnki, zabiegi pielęgnacyjne miejskiego drzewostanu, montaż 320 budek lęgowych dla jerzyków, ustawienie donic z kwiatami, zajęcia sportowe dla młodzieży promujące aktywność fizyczną, cykl bezpłatnych warsztatów dla dzieci i młodzieży w dziedzinie kultury i ekologii, wynajem lodowiska, bieżąca konserwacja placów zabaw dla dzieci a nawet zorganizowanie koncertu Rock Vibe Event. Głosowanie na stronie www.budzet.leczna.pl potrwa przez 10 dni.

(fot. UM Łęczna)

12 komentarzy

 1. wiekszej bzdury nie widzialem maraton n arolkach z budzetu

 2. Niech się zaszczepia najpierw .

 3. Na ch— jaskółkom wieża przekażcie środki na schronisko dla zwierząt

 4. „Wieża z gniazdami dla jaskółek czy maraton na rolkach ulicami miasta”, a w lesie przy granicy umierają ludzie…

  • ”…a w lesie przy granicy umierają ludzie…” a Ty co z tą sytuacją zrobiłeś?

  • Myślisz, że tych umierających na granicy, mieszkańcy Łęcznej tam przywieźli samolotami ???
   Trafili tam na „zaproszenie” niejakiego Łukaszenki, to niech im teraz funduje michę i felczerów

 5. Pomnik dla Jarka to najlepsze rozwiązanie.

 6. Na załączonej fotce widać wydeptane ścieżki na trawnikach… jak jest sucho to jest i twardo, ale jak popada będziecie brodzić po kostki w błocie…
  Może więc chociaż po jednej płytce chodnika…

 7. Na komary narzekamy a jaskółki gdzie gniazda mają mieć? W oborach nie mogą być nad oknami też nie mogą a komarów coraz więcej! Trzeba przyrodę naprawiać to i ludzie będą szczęśliwsi !!!