Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nie żyje pieszy potrącony przez pojazd dostawczy na drodze krajowej nr 19

W nocy z soboty na niedzielę na drodze krajowej nr 19 doszło do tragicznego wypadku z udziałem pieszego. Przez kilka godzin droga była zablokowana.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Lisów w powiecie lubartowskim, na trasie Lubartów – Kock. Służby ratunkowe po północy otrzymały zgłoszenie o wypadku z udziałem pieszego.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Jak wstępnie ustalono, mężczyzna przebiegał przez jezdnię, dostał się pod koła pojazdu dostawczego. Wszystko wydarzyło się w miejscu nieoświetlonym, poza przejściem dla pieszych, mężczyzna nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych.

Pomimo starań ratowników, życia pieszego nie udało się uratować. Obecnie policjanci ustalają jego tożsamość. Przez kilka godzin droga krajowa nr 19 była zablokowana.

AKTUALIZACJA 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 46-letni kierujący samochodem marki Renault, który jechał od Firleja potrącił pieszego, który najprawdopodobniej próbował przejść przez jezdnię. Wypadek miał miejsce w terenie niezabudowanym, nieoświetlonym i na prostym odcinku drogi. Pieszy 53-latek z gm. Borki poniósł śmierć na miejscu. Najprawdopodobniej nie posiadał elementów odblaskowych. Kierujący renault ze względu na odniesione obrażenia trafił do szpitala.

(fot. Policja Lubartów)

19 komentarzy

  1. Pieszy wlazł i to było przyczyną zderzenia? kierowca co robił w tym czasie spał? moim zdaniem wina jest i kierowcy i pieszego.

  2. Dokładnie rok temu 9 października, niemal w tym samym miejscu też był taki wypadek. W tym roku 8 i 10 października. Piesi na % chodzą sobie tamtędy jak chcą i nie zwracają uwagi na jeżdżące samochody.

  3. Nikt nie pisze o uszkodzeniach pojazdu który wygląda jakby zderzył się z łosiem. Jak szybko musiał jechać?