Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wiele lat alejki nad Zalewem Zemborzyckim czekały na remont. W końcu pojawił się nowy asfalt (zdjęcia)

Kończy się właśnie realizacja projektu dotyczącego kompleksowego remontu i rozbudowy alejek i dróg nad Zalewem Zemborzyckim, który mieszkańcy Lublina wybrali w ramach Budżetu Obywatelskiego.

– Na początku ub. roku została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych Lubartów, który miał przeprowadzić prace w dwóch etapach, pierwszym – w ubiegłym roku, drugim – w tym roku. Łączna wartość tej umowy to ok. 1,2 mln zł. A jej przedmiotem był remont i rozbudowa łącznie 1,5 km alejek, w tym 950 metrów po stronie Mariny i około 500 metrów po stronie Wrotkowa – wyjaśnia Miłosz Bednarczyk rzecznik prasowy MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie sp. z o.o.

W zeszłym roku w ramach tego projektu wyremontowano m.in. alejkę od dawnej pętli przy skrzyżowaniu ul. Nałkowskich i Żeglarskiej do al. Bryńskiego oraz odcinek al. Bryńskiego od ul. Krężnickiej, czy też alejkę w pobliżu spichlerza na Marinie.

– Drugi etap prac był realizowany w tym roku. Chodzi o rozbudowę m.in. głównej promenady wzdłuż wody po stronie Mariny, od narożnika zalewu w okolicy komisariatu wodnego i baru Bosman do wieży sędziowskiej, a także remont czy rozbudowę kilku innych alejek po tej stronie akwenu. Z kolei po drugiej stronie zbiornika rozbudowana została m.in. główna trasa spacerowa od al. Bryńskiego do Słonecznego Wrotkowa, wzdłuż dużego, zielonego terenu, który latem służy mieszkańcom jako lubiane miejsce wypoczynku np. na kocach. Żeby ułatwić komunikację w tym rejonie zbudowany został też krótki odcinek alejki w miejscu wydeptanej ścieżki niedaleko wodnego placu zabaw – dodaje Miłosz Bednarczyk.

Przeprowadzone prace to jeden z największych projektów dotyczących remontów nawierzchni wokół Zalewu Zemborzyckiego w jego historii.

Wiele lat alejki nad Zalewem Zemborzyckim czekały na remont. W końcu pojawił się nowy asfalt (zdjęcia)

Wiele lat alejki nad Zalewem Zemborzyckim czekały na remont. W końcu pojawił się nowy asfalt (zdjęcia)

Wiele lat alejki nad Zalewem Zemborzyckim czekały na remont. W końcu pojawił się nowy asfalt (zdjęcia)

(fot. nadesłane Paweł)

18 komentarzy

 1. To jest właśnie nie”gospodarość” naszych pełowskich władz równiutki nowy asfalt nad zalewem gdzie 3 miesiące w roku jest jako taki ruch pieszy . A na głównych drogach w mieście gdzie jeździ tysiące samochodów dziennie. Doły padoły, dziury, jak za króla świeczka! np. sowińskiego, głęboka , zana od policji w dół, nadbystrzyczka i wiele wiele innych ulic itp itd! chore nie’rządy! :/

  • Ważne, że masz park za ponad 40 milionów, niebawem tor żużlowy 😀 wypij 4 piwka i będzie lepiej 😀

   • Przebudowa ul. Mełgiewskiej kosztowała 300 milionów. Każdy nowy wiadukt to 50-100 milionów. Ducha, Krochmalna, Poligonowa. 40 milionów raz na 20-50 lat dziejów miasta to nie jest dużo, względem innych wydatków.

  • 1. Nawierzchnia alejek nad zalewem była w znacznie gorszym stanie niż nawierzchnia ulic które wymieniłeś.
   2. Z jakiego powodu uważasz, że jezdnie mają mieć pierwszeństwo w remontach przed drogami pieszymi?
   3. ul. Sowińskiego miała być gruntownie przebudowywana razem z Racławickimi, czyli kilka lat temu. Zana tak samo.
   4. Koszt naprawy alejek nad zalewem, to 1/1000 kosztu naprawy ul. Zana.
   5. Ta naprawa była w ramach Budżetu Obywatelskiego. Ludzie tak chcieli. Uważasz, że Ci którzy głosowali są głupsi od Ciebie?

  • Tak mysli ktoś kto poza jazdą samochodem świata nie widzi. Gdybyś poza jazdą samochodem jeżdził regularnie rowerem, nie unikał dłuzszych spacerów to wiedziałbyś, że tak samo jak drogi dla samochodów są ważne parki, drogi dla rowerów czy alejki dla pieszych. Tak samo ważne i potrzebne. To ze samochody miejskie a zwłaszcza podmiejskie swą ogromną iloscią zalewają Lublin to nie oznacza że ich wygoda bedzie priorytetem. Zwłaszcza ci zamiejscowi którzy ani grosza podatków nie wpłacają do kasy miasta niech zamilkną i czekają na wyższe opłaty za parkowanie i wjazd do miasta. Miasto jest dla ludzi nie dla samochodów.

  • Ludzie tego nie widzą, że PO rządzi w samorządach i takie są skutki dla miast wojewódzkich tj. Lublin.

 2. Dobrze, że nie wpadli na wycinanie drzew, jak to jest w zwyczaju naszych urzędasów.

 3. Gładki asfalt dla pieszych, a kostka dla rowerzystów, dobre sobie.

 4. Asfalt to rasistowskie proszę używać określenia masa bitumiczną hahahaaa

 5. BRAWO. ŚWIETNA INWESTYCJA. WG. MNIE WARTO ZAINWESTOWAC W TEREN NAD ZALEWEM ZEMBORZYCKIM. DOMKI LETNISKOWE, POLA NAMIOTOWE RESTAURACJE ITD. KOSZTY NAPEWNO SZYBKO SIE ZWROCA A MIESZKANCY BEDA MIELI GDZIE ODPOCZAC

 6. Gdzie peło tam długi i szambo.

 7. Czas najwyższy na robienie nowej ścieżki, bo to żenada była!!

 8. Ciekawe jak z poprzecznymi krawężnikami przejeżdżając przez znów będzie czuć drżenie na kierowniku roweru?

Z kraju