Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Weekend pod znakiem Nocy Muzeów. W regionie nie zabraknie jednak również innych imprez i wydarzeń

Ten weekend znów będzie przebiegał pod znakiem licznych imprez i ciekawych wydarzeń. Oznacza to, że każdy powinien znaleźć coś interesującego dla siebie. Prezentujemy część z atrakcji, jakie warto odwiedzić. W szczególności zapraszamy na Kapucyński Piknik Motocyklowy w Lubartowie, Piknik historyczno-wojskowy z okazji 80 rocznicy bitwy o Monte Cassino w Lublinie oraz Mundurową Majówkę w Kraśniku, nad którymi to lublin112.pl ma patronat.

Noc Muzeów w Muzeum Nadwiślańskim
Na odwiedzających Muzeum Nadwiślańskie, oprócz wystaw stałych czekać będą specjalnie przygotowane oprowadzania, warsztaty, spotkania i zabawy edukacyjne dla najmłodszych. Więcej TUTAJ.

Noc Muzeów na Wieży Trynitarskiej
W ramach Nocy Muzeów będzie można bezpłatnie zwiedzać Wieżę Trynitarską w Lublinie wraz z przewodnikiem. Każda grupa może liczyć maksymalnie 50 osób. Więcej TUTAJ.

Noc Muzeów w Kozłówce
Od godziny 18:00 do 22:00 pałacowe wnętrza będzie można zwiedzać swobodnie, bez limitów czasowych. W salonach pojawią się damy ubrane w stroje minionych epok, które przywrócą atmosferę dawnych czasów. Więcej TUTAJ.

Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
Przedstawiamy program Nocy Muzeów w placówkach Muzeum Narodowego w Lublinie. Mowa zarówno o Zamku Lubelskim, jak też: Muzeum Józefa Czechowicza, Muzeum Historii Miasta Lublina, Dworku Wincentego Pola, Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” oraz Muzeum Regionalnym w Kraśniku. Więcej TUTAJ.

Noc Muzeów: Pokaz iluminacji „Światło Miłosza” na Wieży Trynitarskiej
Światło Miłosza Mapping Wspomnień i Czytanie Dźwięków to wydarzenie literackie organizowane przez Stowarzyszenie Anthill w Noc Muzeów. Więcej TUTAJ.

Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
W sobotę, 18 maja, Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza chętne osoby na niestandardowe zwiedzanie wybranych ekspozycji, które ożyją wieczorem. Podczas wieczornej wędrówki po wsi, miasteczku i dworze, będzie można spotkać postacie jak z dawnych lat. Więcej TUTAJ.

Zwierzyniecka Noc Muzeów
Roztoczański Park Narodowy wspólnie z Browarem Zwierzyniec zapraszają na Zwierzyniecką Noc Muzeów. Zaplanowano szereg atrakcji. Przedstawiamy szczegóły wydarzenia. Więcej TUTAJ.

Noc Muzeów w Browarze Zwierzyniec
W ramach Nocy Muzeów będzie można odwiedzić Browar w Zwierzyńcu. Wstęp jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Noc Muzeów w Zespole Synagogalnym we Włodawie
Noc Muzeów przy Muzeum – Zespole Synagogalnym we Włodawie rozpocznie się w sobotę 18 maja o godz. 15:00. Na wszystkich uczestników czeka potężna dawka kultury. Więcej TUTAJ.

Noc Muzeów w Janowie Lubelskim
W sobotę w Janowie Lubelskim Noc Muzeów połączona zostanie z obchodami 40 lat Muzeum Regionalnego. Więcej TUTAJ.

Noc Muzeów w Zamościu
„Noc Muzeów” w Zamościu jest organizowana od 2009 roku przez Muzeum Zamojskie. Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem „444 – lecie lokacji miasta Zamość”. Tematami przewodnimi będą najcenniejsze i najważniejsze dokumenty w historii miasta, dzieje Akademii Zamojskiej i jej drukarni oraz inne zabytki Zamościa. Więcej TUTAJ.

Na ulicy Złotej pod trojką – koncert Łukasza Jemioły
W sobotę, 18 maja, podczas Nocy Muzeów, „na ulicy Złotej pod trójką” odbędzie się koncert Łukasza Jemioły. Zaprezentuje on poezję polską, także lubelską, we własnych opracowaniach muzycznych. Więcej TUTAJ.

Piknik historyczno-wojskowy z okazji 80 rocznicy bitwy o Monte Cassino
W sobotę, 18 maja, przy ul. Krasińskiego 7 w Lublinie odbędzie się Piknik historyczno–wojskowy z okazji 80 rocznicy bitwy o Monte Cassino. Wydarzenie organizują wspólnie Rada Dzielnicy Konstantynów oraz Szkoła Podstawowa nr 57 im. Jana Kochanowskiego. Więcej TUTAJ.

Kapucyński Piknik Motocyklowy. Będzie parada jednośladów i szereg innych atrakcji
W sobotę, 18 maja, w Lubartowie odbędzie się Kapucyński Piknik Motocyklowy. W programie jest m.in. parada ulicami miasta czy też wystawa klasyków. Więcej TUTAJ.

Festiwal Przyrody w Lublinie
W piątek i sobotę, 17 i 18 maja, na terenie Ogrodu Saskiego w Lublinie odbędzie się kolejna, III już edycja Festiwalu Przyrody. Przedstawiamy program wydarzenia. Więcej TUTAJ.

Charytatywny parkrun w Ogrodzie Saskim
W sobotę, 18 maja, odbędzie się kolejny parkrun w lubelskim Ogrodzie Saskim. Tym razem to szczególna edycja wydarzenia. Uczestnicy razem z pracownikami firmy Centro-chem, współorganizatorem akcji, pobiegną dla Ani Gajos. Więcej TUTAJ.

Wiosenny Piknik z ZooCentrum
W sobotę, 18 maja w ZooCentrum II odbędzie się edycja Wiosennego Pikniku organizowanego wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie! Wraz z wolontariuszami i podopiecznymi schroniska organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zwierzolubnych do sklepu mieszczącego się pod adresem Droga Męczenników Majdanka 74L. Więcej TUTAJ.

Warsztaty dla kobiet „O godności kobiety słów ważnych kilka…”
W sobotę, 18 maja, o godz. 10:30 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” – Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego przy ul. Józefa Bema 1/5 w Lublinie odbędą się warsztaty dla kobiet. Uczestnictwo jest bezpłatne. Więcej TUTAJ.

Festiwal Żywności Wolnej od GMO Prosto od Polskiego Rolnika
W sobotę, 18 maja, na zamojskim Rynku Wielkim rozpocznie się Festiwal Żywności Wolnej od GMO Prosto od Polskiego Rolnika. Wydarzenie potrwa dwa dni. Więcej TUTAJ.

Familijny Rajd Rowerowy
W sobotę, 18 maja, w Kraśniku odbędzie się 23. Familijny Rajd Rowerowy. To pierwsza duża impreza plenerowa organizowaną przez miasto, a ściślej przez MOSiR. Wydarzenie tradycyjnie rozpocznie sezon rowerowy w mieście. Więcej TUTAJ.

Lubartowska Giełda Staroci
W sobotę, 18 maja, od godziny 7:00 na placu przed ratuszem w Lubartowie rozpocznie się Giełda Staroci. Swój udział zapowiedziało już wielu wystawców z całej Polski. Więcej TUTAJ.

Mundurowa Majówka
W niedzielę, 19 maja, na parkingu przy Środowiskowym Centrum Wsparcia w Kraśniku odbędzie się Mundurowa Majówka. Na uczestników czekać będzie szereg atrakcji. Przedstawiamy szczegóły wydarzenia. Więcej TUTAJ.

Majowy Piknik w Radzyniu Podlaskim
W niedzielę, 19 maja, na dziedzińcu Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim odbędzie się Majowy Piknik. Przedstawiamy program wydarzenia. Więcej TUTAJ.

W Hołdzie Żołnierzom Niezłomnym w ramach obchodów 80. rocznicy bitwy pod Narolem
W niedzielę, 19 maja, w Brzezinach Bełżeckich odbędzie się uroczystość religijno-patriotyczną „W Hołdzie Żołnierzom Niezłomnym”. Jest ona organizowana w ramach obchodów 80. rocznicy bitwy pod Narolem. Więcej TUTAJ.

„Freedom Movie” i „Wolność w animacji”– wystawy plenerowe w Ogrodzie Botanicznym UMCS
Ogród Botaniczny UMCS oraz Dworek Kościuszków zapraszają do odwiedzenia wystaw plenerowych, których inspiracją jest pojęcie wolności w artystycznej wypowiedzi studentów oraz ich nauczyciela. Więcej TUTAJ.

Dodaj komentarz