690 680 960

Wędkarz zwrócił uwagę na dziwne zachowanie mężczyzn nad Wisłą. Jego przeczucie się potwierdziło (zdjęcia)

Dwaj mężczyźni wpadli na gorącym uczynku, kiedy metodą „na szarpaka” kłusowali nad Wisłą. Wyciągnęli z wody 11 kg ryb. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Czujność wędkarza, który wybrał się na ryby nad Wisłę sprawiła, że udało się zatrzymać na gorącym uczynku dwóch kłusowników. Mężczyzna zwrócił uwagę na ich dziwne ruchy, jakie wykonywali stojąc nad wodą. Domyślając się, w jakim celu pojawili się nad rzeką, o wszystkim powiadomił straż rybacką.

Reakcja była bardzo szybka. Do działań ruszyli zarówno strażnicy ze Społecznej Straży Rybackiej w Puław, jak też z Państwowej Straży Rybackiej z Lublina. Pomimo tego, że kłusownicy działali w pojedynkę i nie współpracowali ze sobą, udało ich się obu zatrzymać.

Obaj to mieszkańcy powiatu puławskiego. Metodą „na szarpaka” wyciągnęli z wody 11 kg ryb gatunku kleń, świnka i krąp. O wszystkim powiadomieni zostali policjanci. W trakcie przeszukania miejsc zamieszkania mężczyzn natrafiono na kolejne przedmioty służące do nielegalnego połowu ryb.

Teraz sprawą kłusowników zajmują się funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Zatrzymani odpowiedzą z przepisów ustawy o ochronie środowiska. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot: PSR)

12 komentarzy

 1. Jaki frajer haha

 2. Nie martwcie się myśliwi jak wiedza że ktoś z nich kłusuje to też jest coś takiego jak sąd łowiecki. To nie jest tak jak niektórzy tutaj wypisują że biegają po lesie pijani i strzelają do czego się rusza.

 3. Święta idą , karp drogi rybkę na Wigilię (czy jak oszołom z Warszawy mówi wszystkiego dobrego)

 4. zazdrosny był bo mu nic spławika nie pociągnęło

 5. za takie niby rybki pokda siedziec, ja mam wielsze w akwarium

 6. Kłusownictwo to dobry zarobek.

 7. ale król szczupak nie dał się oszukać tym miernotom

 8. Na pewno szarpali na Wólce Profeckiej, tam to robią na okrągło szarpiąc na zwykłe gumy z hakami bo to niby legalnie, a tu pokazaliście kotwice, które są najskuteczniejsze, kłusole się dokształcą.Tam jest zimowisko ryb, powinni całkowicie zakazać.

Kursy walut

 • USD 4.3518zł -0.51%
 • GBP 5.3364zł -0.1%
 • EUR 4.6856zł -0.12%
 • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas