Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Warsztaty Kultury: Kwiatowanie os. Nałkowskich. Lub design!

Chcecie zmienić przestrzeń, która was otacza? Nic prostszego. Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają do aktywnego uczestnictwa w projekcie Lub design!

W ramach tej akcji już 20 maja rozpocznie się na os. Nałkowskich „Kwiatowanie przestrzeni”. Jest to akcja ogrodnicza, do której zaproszono wszystkich chętnych mieszkańców osiedla.

Na czym polega „Kwiatowanie”?

Głównym celem jest zmotywowanie mieszkańców do wspólnych działań na rzecz najbliższego otoczenia, a dzięki temu tworzenie przyjaznych sąsiedzkich relacji. Przy pomocy łopaty, grabi i wyobraźni mieszkańcy wspólnie mogą przekształcić wybrany teren na osiedlu. Jak piszą organizatorzy przyda się każda ogrodniczka, hafciarka i krawcowa. Pomoże majsterklepka i inżynier-amator.

Potrzebne są dzieci z nietuzinkowymi pomysłami ale też dziadkowie i babcie pełne wiedzy i doświadczenia. Każda para rąk się przyda. To kreatywne wzbogacanie okolicy ma zachęcić mieszkańców do wspólnego działania oraz pokazać na ile jesteśmy zdolni do pracy na rzecz wspólnego otoczenia.

Mieszkańcy wspólnie z architektem krajobrazu, zaprojektują i wdrożą konkretne rozwiązania. Mamy nadzieję, że po zakończonej pracy uczestnicy poczują satysfakcję, ale i odpowiedzialność za miejsce, które sami stworzyli – pisze organizator na swoim profilu na Facebooku.

Wszystkich mieszkańców osiedla Nałkowskich zainteresowanych udziałem w akcji zapraszamy na pierwsze inspiracyjne spotkanie – 20 maja 2013, Klub Osiedlowy Źródło, ul. Samsonowicza 25, godz.18. Akcja trwać będzie do 29 czerwca 2013
(fot. Warsztaty Kultury w Lublinie)

Komentarze wyłączone

Wiadomości z info112