Wandale, którzy zniszczyli budynek straży w Końskowoli w rękach policji

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w ubiegłym tygodniu zdewastowali elewację budynku straży pożarnej w Końskowoli.

Policjanci z Puław ustalili a następnie zatrzymali dwóch sprawców zniszczenia elewacji, na budynku adaptowanym na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej w Końskowoli. Sprawcy w ubiegły wtorek po godzinie 18-tej weszli na teren będącego w remoncie budynku przy ul. Starowiejskiej i za pomocą farby w sprayu zniszczyli świeżo wyremontowaną elewację. Pomalowana została każda ze ścian, wulgarne napisy pojawiły się także na oknach i drzwiach garażowych.

O pomoc w ustaleniu sprawców zaapelował Wójt Gminy Stanisław Gołębiowski. Jednocześnie sprawców poszukiwali policjanci z Puław, którzy na miejscu przestępstwa zabezpieczyli ślady butów oraz puszki z farbą. Podczas pracy nad tą sprawą, mundurowi ustalili, że tego wieczoru patrol policji legitymował w okolicy dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Po sprawdzeniu tego tropu wyszło na jaw, że byli to właśnie sprawcy dewastacji.

Jak się okazało, wcale nie byli to nastolatkowie, jak sądziła większość mieszkańców Końskowoli, a mężczyźni mający ponad 30 lat. Nie potrafili wyjaśnić również powodu, dlaczego przyjechali z Puław by dokonać zniszczeń w tym miejscu. Obaj zostali zatrzymani i grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Tymczasem ponowne malowanie elewacji może kosztować nawet do 8 tysięcy złotych.

(fot. UG Końskowola)

Zobacz również

1 komentarz

 1. Dlatego sprawcy jedyną karę jaką powinni dostać to pomalowanie własnoręcznie całej elewacji albo pokrycie kosztów tego malowania.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika