690 680 960

W środę możliwe kolejne burze. Będą mniej groźne niż wtorkowe

W środę w regionie prognozowane są zjawiska burzowe. Nie będą one tak intensywne jak wczoraj, ale przyniosą obfite opady deszczu w południowej i centralnej części województwa lubelskiego.

W środę Polska będzie pod wpływem klina wyżu znad Azorów. Nad spory obszar kraju, z zachodu, napływa chłodne i stabilne powietrze polarne morskie, jedynie na krańcach południowo-wschodnich zalegać będzie jeszcze początkowo ciepła i wilgotna masa powietrza, dość szybko wypierana w ciągu dnia przez powietrze napływające z zachodu.

Pierwsze burze możliwe są przed południem. Około godziny 16 nie będzie już warunków do powstawania zjawisk burzowych. Warunki kinematyczne będą słabe, dlatego burze nie powinny łączyć się w bardziej zorganizowane struktury wielokomórkowe. Przeważać będą pojedyncze komórki burzowe oraz niewielkie formacje multikomórkowe.

Podstawowe zagrożenie stanowić będą opady deszczu w wysokości od 10 mm do 30 mm, punktowo prowadząc do podtopień. Wiatr maksymalnie do 70 km/h, grad poniżej 2 cm. Burze możliwe są dziś m.in w powiecie krasnostawskim, lubelskim, świdnickim, lubartowskim, radzyńskim i parczewskim. Zagrzmi też w powiecie chełmskim, hrubieszowskim oraz tomaszowskim.

Temperatura wyniesie od 17°C do 22°C. Najcieplej ma być we wschodniej połowie regionu. W czwartek temperatura oscylować ma w przedziale od 14°C do 16°C. Zachmurzenie na ogół duże do całkowitego, lokalnie może słabo popadać. Zwłaszcza na południu regionu i centrum regionu.

W piątek zrobi się nieco cieplej. Jest szansa na więcej chwil ze słońcem. Na termometrach ma być od 15°C do 20°C. Nie będzie padać. Modele prognozują na weekend duże ocieplenie, nawet do 25°C i najprawdopodobniej brak opadów. Burzowy zapowiada się przyszły tydzień.

Najnowsze informacje pogodowe

Położenie opadów i burz

(fot. Fani Pogody)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas