Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

W sobotę będą blokować stacje paliw. „Poprzednia akcja była tylko próbą, do tego, co się będzie działo”

Zaplanowana została kolejna akcja blokady stacji Orlen przez kierowców niezadowolonych z wysokich cen paliwa. Tym razem odbędzie się ona w ponad 100 lokalizacjach na terenie całego kraju.

Na najbliższą sobotę zaplanowana została kolejna akcja blokady stacji paliw przez kierowców niezadowolonych z wysokich cen benzyny, oleju napędowego i gazu LPG. Tym razem ma ona wymiar ogólnopolski. Jak się okazuje, środowe działania, jakie przeprowadzono na stacji Orlen przy ul. Głębokiej, miały być próbą do tego, co się będzie działo właśnie w sobotę. Tak przynajmniej zapewniają kierowcy.

Obecnie wiadomo już, że blokad można spodziewać się w ponad stu miejscach. Jednak jak nam przekazano, cały czas zgłaszają się kolejne osoby, a więc lista punktów rośnie. We wszystkich przypadkach chodzi o stacje Orlen. Jeżeli chodzi o Lubelszczyznę, to na razie protesty zaplanowano przy ul. Głębokiej, Gęsiej i Drodze Męczenników Majdanka. W tym ostatnim przypadku chodzi o stację zlokalizowaną w rejonie ul. Lotniczej. Dodatkowo na liście jest też Zamość i stacja przy ul. Hrubieszowskiej. W Lublinie protesty planowane są w godz. 15:00-20:00, a w Zamościu od 16:00 do 18:00.

Przypomnijmy, inspiracją do działań było niedzielne wydarzenie, jakie miało miejsce w Bielsku-Białej, gdzie kierowcy zablokowali wjazd do jednej ze stacji płockiego koncernu. Pomysł szybko zyskał popularność i postanowiono zorganizować go w całym kraju. Protestujący tłumaczą, że nie podoba im się polityka Orlenu, który mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw. Dlatego w ten sposób chcą zamanifestować swoje niezadowolenie ze sztucznie wywindowanych cen paliw.

-Nie możemy siedzieć bezczynnie i patrzeć na to, co się dzieje. Rząd zapewnia, że paliwo w Polsce jest jednym z najtańszych w Europie. Jednak nie zwraca uwagi na fakt, iż płace w poszczególnych krajach znacznie się różnią. Dlaczego nie podadzą, że Polak zarabiając przykładowo 2 tys. zł może kupić 250 litrów paliwa, a Niemiec z pensją 2 tys. Euro kupi już tysiąc litrów. A Orlen tylko podnosi marże. Na początku lutego wynosiła ona 2,7 dolara a teraz ponad 24 dolary – wskazywał nam pan Grzegorz, jeden z kierowców planujących wziąć udział w wydarzeniu.

W minioną środę kilkanaście pojazdów zjechało się na teren stacji Orlen przy ul. Głębokiej. Jednak na kierowców czekała już policja. Ostatecznie do blokady stacji nie doszło.

(fot. lublin112)

108 komentarzy

 1. Dostanie mandat jeden z drugim po 1000zł reszta ucieknie.

 2. Nigdy nie tankuję na orlenie.

 3. Grunt by hotdogi nie zdrożeli, bo nie będzie co jeść.

 4. KOD-ziarze widzę w akcji. Zawsze się znajdzie kilku tusko-lewackich troli którzy będą tańczyć tak jak im Putin zagra. Niech na Ukrainę jadą Ruskich blokować jak nie mają co robić.

 5. nie tankować na Orlenie – proste !
  Panowie z Hrubieszowa – nie macie wyjścia ? dwa Orleny i LOTOS – nie tankować tam
  Na PKS jest CPN
  wiem że to jest to samo paliwo ! ale tamci niech płaczą na brak obrotów.

 6. Wg badań 21% Polaków uważa, że nie płaci żadnych podatków. Ci sami ludzie myślą, że jak nie tankują paliwa to jego cena ich nie dotyczy. Tak zwany twardy elektorat PIS, który potrafi tylko emocjonalnie krzyczeć to co w TVP usłyszał. Liczyć nie potrafią, a o jakichkolwiek podstawach ekonomi nie ma mowy. Nie da się tych ludzi uświadomić bo oni poprostu nie rozumieją co się do nich mówi.

  • Człowieka uczciwe pracującego stać na wszystko nawet na paliwo po 10 zł a obiboków i złodzieji nie stać na nic.

  • No proszę uświadom mnie swoja ekonomią i jej podstawami.
   Powiem ci tak za PO mój dochód to ok 1600zł/mc na osobę teraz mam 3080zł/mc osobę więc nie pitol mi farmazonów o swojej ekonomi. Siostrzenica skończyła studia pracuje w kancelarii adwokackiej ma 25 lat i nie płaci podatku.

   • Nie płaci podatku a więc okrada podatników. A tobie nie chciało się uczyć więc zarabiałeś 1600. Nieukom się nie płaci.

Z kraju