W mieszkaniu miała nielegalne przyłącze do sieci energetycznej

Mieszkanka Hrubieszowa odpowie przed sądem za kradzież prądu. Kobieta miała w mieszkaniu nielegalne przyłącze do sieci energetycznej.

Policjanci z Hrubieszowa zajmujący się przestępczością gospodarczą ustalili, że na jednej z posesji na terenie Hrubieszowa może dochodzić do nielegalnego poboru energii elektrycznej.

Mundurowi razem z energetykami potwierdzili, że do jednego z mieszkań dostarczana jest energia, ale nie ma tam licznika pomiarowego. Jak się okazało 45-latka nielegalnie pobierała prąd.

Policjanci ustalają kiedy został zdemontowany licznik energii elektrycznej. Oszacowane zostaną także straty jakie poniósł dostawca prądu. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za kradzież energii elektrycznej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. „olicjanci ustalają kiedy został zdemontowany licznik energii elektrycznej.” – to chyba najlepiej wie elektrownia, proponuję ich zapytać w pierwszej kolejności. Swoją drogą, przy takich stawkach za prąd jak obecnie, to nie ma co sie dziwić, że się znajdują tacy cwaniacy.

  • Nie dość że Qtas, to jeszcze głupi…

   • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

    Wcale nie głupi. Chociaż Ja bym raczej zbadał, jak to możliwe, że w XXI w., w środku Europy ktoś musi nielegalnie podłączać się do sieci, aby mieć prąd. Bo nie wydaje mi się, aby mieszkanka Hrubieszowa zamieszkiwała w wykończonej włoskimi marmurami, 500-metrowej willi, tylko prawdopodobnie będzie teraz sądzona i karana tak naprawdę za biedę.

    • ja też nie chciałam płacić za prąd…to sobie założyłam na dachu elektrownię…mam 10kW…nadmiar wykorzystuję do ogrzewania…i teraz za utrzymanie ponad 200m2 domu płacę tyle co za kawalerkę…:)
     fakt, ze musiałam sporo zainwestować…
     ale jak ktoś zrobi 2,5kW które starcza na potrzeby 4 osobowej rodziny, to zapłaci 11250zł…może złożyć o dotację 5000zł w programie Mój Prąd…wystąpić do WFOŚ o dotację w programie Czyste Powietrze i jeszcze odliczyć od podatku 18 %…na pozostałe 5000zł wziąć pożyczkę w Bośbanku w ramach tego programu…i spłacać ją przez 3 lata w takiej wysokości jak dotychczasowe rachunki za prąd…czyli nie odczuje w budżecie tej inwestycji…a przez następnych 20 lat ma prąd za darmo….

     • Ale zart. Koszty-zyski =klapa plus brak komfortu w dni malo słoneczne, a po paru latach zmniejszenie wydajności paneli i złomowanie za 15lat. Prawie dobra inwestycja.

     • Aha, i prad do oświetlenia chyba w dzien bo w nocy nie ma slonca. Bo o akumulatorach i kosztach nie wspomnialas.

  • Ceny energii elektrycznej w PGE nie wzrosły od co najmniej 5 lat.

 2. Niech wyda oświadczenie, wpłaci parę złotych na caritas i po sprawie. W czym problem ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online