Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Okunince zamontowano karmnik dla dziko żyjących kotów (zdjęcia)

Gmina Włodawa pochwaliła się dzisiaj świeżo zamontowanym karmikiem dla dziko żyjących kotów. Pierwszy z nich pojawił się w Okunince.

Gmina Włodawa rozpoczęła akcję dokarmiania dziko żyjących kotów. W tym celu zamontowano pierwszy karmnik dla zwierząt w Okunince. Jak informują przedstawiciele gminy to tam znajduje się najwięcej dziko żyjących kotów.

W planach, sukcesywnie lokowane będą podobne karmniki w innych miejscowościach, gdzie znajdują się duże skupiska kotów. Gmina zachęca do dokarmiania zwierząt w okresie zimowym.

Sam karmnik jest prostą konstrukcją złożoną z plastikowej rury, od góry zasypanej karmą. Suchy pokarm sam się „dosypuje”, po zjedzeniu przez koty, a karma spada na plastikową podstawkę. Całe rozwiązanie jest proste i niedrogie w wykonaniu. Jak widać na zdjęciach, koty szybko oswoiły się z zimową stołówką.

W Okunince zamontowano karmnik dla dziko żyjących kotów (zdjęcia)

W Okunince zamontowano karmnik dla dziko żyjących kotów (zdjęcia)

W Okunince zamontowano karmnik dla dziko żyjących kotów (zdjęcia)

W Okunince zamontowano karmnik dla dziko żyjących kotów (zdjęcia)

(fot. UG Włodawa)

22 komentarze

 1. Dzikie koty nie dokarmiane żywią się myszami i tak powinno zostać !!!

  • Szczury im i tak wyżrą.

   • To prawda, że szczury jedzą kocią i psią karmę. Osobiście widziałam jak szczur wyjadał psu z miski suchą karmę. Najlepsze że pies leżał obok i nic sobie z tego nie robił.

  • Nie masz pojęcia o życiu kotów.

   • Ty za to masz zlewaczały boczku 🙂 To wytłumacz nam jak dzikie koty, psy i cała reszta zwierząt na świecie przeżyły bez dokarmiania przez człowieka setki tysięcy lat ???

  • A na dodatek teraz będą miały nadwagę na tym fastfoodzie 😉

  • Popieram w STU PROCENTACH % bo co teraz z zimującymi u nas ptakami typu Sikory, wróble itd. Które w zimie na pewno zlecą się do tej karmy i posłużą za super ekstra deserową przystawkę dla kotów a przecież jest ich z roku na rok coraz mniej wiele gatunków jest pod ścisłą ochroną. A są nam tak pomocne w sezonie wiosennym i letnim wyłapują tak dokuczliwe nam komary muchy i wszelkie inne robactwo. A myszy i szczury jak harcowały tak teraz do karmione karmą powiększają swoje rodziny i będą hartować w najlepsze?? Niestety tak to zazwyczaj bywa jak pomysłowy człowiek bezmyślnie ingeruje w prawa natury.??

 2. Wysterylizowane to dziadostwo?

 3. świetny pomysł, inne gminy powinny brać przykład. jeszcze tylko miseczkę z wodą trzeba postawić.

 4. Co za głupota a kiedy dokarmianie myszy ?.

  • Koty wolno żyjące są, wg Ustawy, dobrem narodowym. Na gminie spoczywa obowiązek opieki nad nimi, szczególnie zimą. Np. jeżeli wiadomo, że takie koty chowają się w czasie mrozów w piwnicy budynku, nie wolno blokować do niej dostępu. Takich kotów nie wolno przenosić z ich terenu, płoszyć, przeganiać, itp. itd.

   • Ustawa ustawą ale gdzie zdrowy rozsądek ??? ” art. 21 u.o.z., „zwierzęta wolno żyjące stanowią dobro ogólnonarodowe i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu”. Czyli zaraz dojdzie do tego że te zlewaczałe durnie jak Ty zaczną karmić szczury, myszy i inne szkodniki ! Jeszcze trochę i za zabicie komara czy muchy będzie paragraf 🙂

 5. BRAWO pomysłodawco ! tak proste karmidełko a tyle dobra w nim od ludzi, dla naszych braci mniejszych.

 6. Wszystko bardzo ładne i szlachetne, tylko czy ktoś pomyślał o wodzie dla tych kotów? sucha karma wyciąga wodę z organizmu zwierzaka i bezwzględnie trzeba ją uzupełnić w znacznych ilościach
  nie widzę miski z wodą… poidło można na tej samej zasadzie zrobić tuż obok, to powinien być komplet
  kto się za to zabrał? murarz czy elektryk? bo nie człowiek mający podstawy fizjologii i żywienia zwierząt

  • Malarz i hydraulik … Sołtyska kazała to pojechali do łobi i kupili metra rury kolanko i kuwetę …

 7. mur Popieram w STU PROCENTACH % bo co teraz z zimującymi u nas ptakami typu Sikory, wróble itd. Które w zimie na pewno zlecą się do tej karmy i posłużą za super ekstra deserową przystawkę dla kotów a przecież jest ich z roku na rok coraz mniej wiele gatunków jest pod ścisłą ochroną. A są nam tak pomocne w sezonie wiosennym i letnim wyłapują tak dokuczliwe nam komary muchy i wszelkie inne robactwo. A myszy i szczury jak harcowały tak teraz do karmione karmą powiększają swoje rodziny i będą harcować w najlepsze?? Niestety tak to zazwyczaj bywa jak pomysłowy człowiek bezmyślnie ingeruje w prawa natury.??

 8. Karma dla kotow w Okunince…
  A smieci na metr w gore leza na calej dlugosci ulicy.
  Moze w koncu wielcy urzednicy i urzedniczki gminy z tipsami na pol stolu skocza po wory i posprzataja.

 9. U mnie dość często po podwórku biegały dzikie koty do czasu aż nie porozkładałam woreczków kunagone z sierścią. Nie chciałam ich dokarmiać bo wtedy byłoby jeszcze trudniej się ich pozbyć z ogrodu 😛

Z kraju