690 680 960

W Lublinie odbędzie się piknik historyczno-wojskowy. W programie występy artystyczne, inscenizacje i pokaz balonowy

W niedzielę 15 maja na terenie Szkoły Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego, zlokalizowanej przy ul. Zygmunta Krasińskiego w Lublinie, odbędzie się piknik historyczno-wojskowy. Zaplanowano szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak też dorosłych.

Piknik historyczno-wojskowy zostanie zorganizowany z okazji 78. rocznicy Bitwy o Monte Cassino, która przypada na dzień 18 maja. Organizatorzy, czyli Rada Dzielnicy Konstantynów oraz Szkoła Podstawowa nr 57 im. Jana Kochanowskiego, zaplanowali szereg atrakcji.

W programie znajdują się m.in. występy artystyczne z udziałem: Orkiestry Dętej gminy Głusk, dzieci z Przedszkola nr 48 w Lublinie, uczniów Szkoła Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie, Zespołu Pieśni i Tańca Dąbrowica, Zespołu Wokalnego Pasjonata, Zespołu Pieśni i Tańca Lublin im. Wandy Kaniorowej czy też Chóru Copernicus z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Na scenie pojawi się także Krzysztof Dadej.

Będzie również inscenizacja pojedynku w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych, a także koncert galowy w wykonaniu Orkiestry Wojskowej Lublin. Do tego dochodzi prezentacja historycznej i współczesnej broni oraz pojazdów i sprzętu wojskowego, pokazy tańca, warsztaty historyczne oraz gry i zabawy. Kto zgłodnieje otrzyma poczęstunek z kuchni polowej, a szczególną atrakcją ma być pokaz balonowy.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(fot. materiały organizatora)

21 komentarzy

  1. Panie organization czy jak sie tam pan podpisujesz widac ewidentnie ze pana wiedza historyczna to opiera sie Na tym co zes pan wyczytal w necie nic poza tym .A ten caly piknik to poprostu blazenada maskarada ze zgraja przebierancow Bo to z historia bitwy nie ma zupelnie nic wspolnego to jest zaklamanie faktow .Sugeruje porozmawiac z zyjacymi weteranami owej bitwy I dopiero robic jakies pikniki a nie blazenada I farse

Kursy walut

  • USD 4.33zł -0.5%
  • GBP 5.3242zł -0.23%
  • EUR 4.6816zł -0.09%
  • CHF 4.7205zł -0.62%

Polub nas