Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie odbędzie się kolejna zbiórka elektrośmieci. Odpady przyjmowane będą w sześciu miejscach

W sobotę w sześciu punktach na terenie Lublina zorganizowane zostaną zbiórki elektrośmieci. Bezpłatnie będzie można oddać zalegający w domach, mieszkaniach czy piwnicach zużyty lub uszkodzony sprzęt elektryczny.

W najbliższą sobotę, 24 kwietnia, w Lublinie zorganizowana zostanie kolejna zbiórka elektroodpadów. Oznacza to, że mieszkańcy będą mogli pozbyć się zepsutych, zużytych, przestarzałych, zniszczonych czy też po prostu niepotrzebnych urządzeń, które do działania wymagają podłączenia prądu elektrycznego lub włożenia baterii.

Wielkogabarytowe i małogabarytowe urządzenia AGD, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, sprzęt RTV, narzędzia elektryczne i elektroniczne, sprzęt oświetleniowy, zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy i inne tego typu przedmioty będzie można oddawać w sześciu lokalizacjach.

Specjalne punkty odbioru będą zlokalizowane przy hipermarketach E. Leclerc przy ul. Zana i Turystycznej, przed hipermarketem Auchan przy ul. Chodźki, na parkingu przy wejściu do Ogrodu Botanicznego, przed marketem Bricoman przy al. Kraśnickiej, a także przed siedzibą Polskiej Korporacji Recyklingu przy ul. Metalurgicznej 15C.

Wszystkie punkty będą czynne w godzinach od 9:00 do 14:00. Akcja organizowana jest przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin oraz Polską Korporację Recyklingu.

(fot. archiwum)

5 komentarzy

 1. A lodówkę bez agregatu przyjmą?
  (nie wiem czy już była bez tego czy złomiarze się uwinęli)
  Podrzucił nam ktoś prezent…

  • Zrzuć ją z wieży… sprawdzisz, czy potrafi latać.
   P.S. Za prezent wypada podziękować, a nie narzekać 😉

 2. A może by tak miejsca zmieniać co jakiś czas na poszczególne dzielnice, a nie jedne i te same.

 3. ⭐⭐⭐☆☆☆

  Przyjmę miedź (Cu) każdą ilość, za darmo, polecam?

 4. Русский тролл

  Sprzęt ma być kompletny i najlepiej działający.