W jednej chwili dzieci zostały bez rodziców. Kierowca ciężarówki trafił do aresztu

Kierowca ciężarówki z Rumunii, który zdaniem śledczych doprowadził do wypadku w którym zginęło pochodzące z Kraśnika małżeństwo, został umieszczony w areszcie. Przedstawiono mu już zarzuty.

Prokuratura Rejonowa w Nisku prowadzi śledztwo w sprawie tragicznego wypadku w miejscowości Domostawa na granicy województwa lubelskiego i podkarpackiego. Jak już informowaliśmy, w niedzielę około godziny 3 nad ranem na drodze krajowej nr 19 Lublin – Rzeszów zderzyły się dwa samochody: osobowy z ciężarowym. W zdarzeniu uczestniczył też autobus, który zjechał do rowu.

Obecne ustalenia policjantów wskazują, że do wypadku doprowadził kierujący ciężarowym DAF-em z naczepą 45-letni obywatel Rumunii. Podczas jazdy nie zachował on należytej ostrożności, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem. W rezultacie ciężarówka wpadła w poślizg i jej naczepa zderzyła się z jadącym z naprzeciwka hyundaiem. Poruszający się za nim kierowca autokaru nie chcąc uderzyć w rozbite pojazdy, zjechał do rowu.

W wyniku wypadku zginęły dwie osoby podróżujące hyundaiem. 44-letni kierowca zmarł na miejscu, jego 39-letnia żona zaraz po przewiezieniu do szpitala. Małżeństwo podróżowało z dwójką dzieci w wieku 2 i 11 lat. Przewieziono je do szpitala, jednak jak zapewniają lekarze, nie doznały one poważnych obrażeń ciała, mogących zagrażać ich życiu. Autobusem podróżowało zaś ponad 50 osób. W tym przypadku żaden z pasażerów nie ucierpiał.

Śledczy uznali, że wina kierowcy DAF-a jest bezsprzeczna i przedstawili 45-latkowi zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Z uwagi na ryzyko ucieczki mężczyzny z Polski, prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec obywatela Rumunii środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i zadecydował, że mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

(fot. nadesłane, Policja Podkarpacka)

7 komentarzy

 1. Straszne 🙁 wspolczucia rodzinie….

 2. Masakra,sam mam dzieci w takim wieku jak te z wypadku,wiem jak bardzo bedzie Im brak rodziców… Szczere wyrazy współczucia

 3. Biedne dzieciątka..

 4. Płacenie z km, czy frachtu tak się kończy. Żal mu było jechać 70 bo mniej zarobi, sam jeżdżę dużym i wiem co te
  ,, amerykany ,, wyprawiają, co drugi na kupionym prawku. Właśnie dlatego nie wpuszczają pielęgniarek bo zaraz by wjechał milion świeżych absolwentów.

 5. TE PAŁY Z NAWOZAMI I Z CEMENTEM TAK ROBIĄ

 6. Dobrze ze go wsadzili. Tam dostanie szkole zycia ciemna noca.

 7. Większość tirowek to imbecyle.
  Zamiast myślenia i przepisów to prawo większego.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!