Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał autobusem na skrzyżowanie, doprowadził do wypadku. Matka z dzieckiem w szpitalu (zdjęcia)

Kierowca autobusu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym volkswagenem. Początkowo nie chciał uznać swojej winy.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 18:30 na ul. Węglarza w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Walecznych i Strzembosza zderzyły się dwa pojazdy: autobus komunikacji miejskiej i samochód osobowy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący autobusem mężczyzna jechał ul. Węglarza od strony al. Spółdzielczości Pracy w kierunku pętli. Wjeżdżając na skrzyżowanie wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierowcy volkswagena, który poruszał się ul. Walecznych na wprost, w kierunku ul. Strzembosza. W wyniku tego doszło do zderzenia obu pojazdów.

Do szpitala przetransportowane zostały dwie osoby podróżujące volkswagenem, była to kobieta z dzieckiem. Policjanci ustalaja teraz szczegółowe okoliczności wypadku. Nie ma większych utrudnień w ruchu.

(fot. lublin112, nadesłane – Piotr, Łukasz, Justyna)

67 komentarzy

  1. Kierowca autobusu

    Piszę do wszystkich jeżdżących po Lublinie…
    Według danych za rok 2017 to właśnie Lubelskie jest na czerwonym 3 miejscu w Polsce a na szarym końcu w Europie w ilości wypadków licznych na liczbę mieszkańców i pojazdów, a kierowcy autobusów spowodowali ok 2 % wszystkich wypadków, kierowcy samochodów ciężarowych ok 5% te liczby mówią same za siebie… Na tak zurbanizowane miasto brakujące bus pasy aż się prosi zrobić…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo