690 680 960

Uwierzyła, że rozmawia z pracownicą banku. Straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

Mieszkanka powiatu krasnostawskiego straciła niemal 35 tys. złotych. 44-latka uwierzyła kobiecie podającej się za pracownicę banku, która przekazała, że ktoś chciał zaciągnąć na jej dane kredyt. Kobieta musiała wziąć pożyczkę, żeby zablokować zaciągnięcie kredytu.

Do policjantów z Krasnegostawu zgłosiła się 44-latka, która padła ofiarą oszustwa. Zadzwoniła do niej kobieta podająca się za pracownicę znanego banku, która przekonała ją, że na jej dane został złożony wniosek kredytowy.

Oszustka tłumaczyła, że aby zablokować zaciągnięcie kredytu kobieta musi faktycznie zrealizować ten kredyt. W rezultacie pokrzywdzona, która cały czas była instruowana przez fałszywych konsultantów, wykonała kilka przelewów i płatności blikiem na łączną kwotę prawie 35 tysięcy złotych.

Policjanci apelują o ostrożność w przypadku tego typu telefonów. Nie decydujmy się pochopnie na podjęcie jakichkolwiek kroków. Ustalmy czy osoba, która dzwoni jest tą osobą, za którą się podaje. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktujmy się z jednostką Policji dzwoniąc na numer alarmowy 112.

(fot. pixabay.com\ilustracyjne)

23 komentarze

  1. Jakie tam kołki mieszkają w tym Krasnymjorku to ze świecą szukać gdzie indziej.

  2. Żadna dzwoniąca instytucja nie ma prawa prosić cię o podanie twoich poufnych danych. Nawet jeżeli dzwonią z nr 112 lub innego znanego. Żadna ale to żadna.

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.4012zł 0.87%
  • GBP 5.3195zł 0.02%
  • EUR 4.6147zł 0.12%
  • CHF 4.7848zł -0.04%

Polub nas