690 680 960

W samochodzie i mieszkaniu miał nielegalne papierosy

Kryminalni z Biłgoraja w trakcie kontroli pojazdu osobowego oraz mieszkania zabezpieczyli ponad 1400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalne wyroby tytoniowe należały do 46-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego.

Policjanci z Zespołu d/w z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą z Biłgoraja na podstawie posiadanych informacji przeprowadzili kontrolę samochodu marki Citroen.

W trakcie sprawdzania pojazdu należącego do 46-latka z powiatu tomaszowskiego, mundurowi ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy. To dało podstawy do sprawdzenia również jego mieszkania. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze odnaleźli kolejny nielegalny towar. Działania policjantów doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia ponad 1 400 paczek papierosów różnych marek.

– Wstępnie ustalono, że wartość uszczuplonego podatku akcyzowego wyniosła blisko 34 tysiące złotych. Nielegalne papierosy nie trafią na rynek. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyźnie zgodnie z kodeksem karnym skarbowym grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3 – relacjonuje młodszy aspirant Joanna Pilarska z biłgorajskiej Policji.

(fot. KPP Biłgoraj)

7 komentarzy

 1. Pewnie zwracał z pod zamku

 2. Dostanie grzywnę, którą wkalkulował sobie w biznes i będzie działał dalej…
  Sama kara pieniężna dla handlarza wysokomarżowym towarem to żadna kara.

 3. Studętkom jezdem, to se tak myślem, że;

  Oj, nieładnie unikać dzielenia się zyskiem z Państwem, nieładnie.
  Państwo nie lubi konkurencji na ryku z którego niezłą kasę trzepie.

  • Miliony ludzi dzieli się z państwem wypruwając sobie żyły, a on za proste kup-sprzedaj chciałby wszystko dla siebie?
   To nie Monako.

 4. Złodziejskie nasienie typowy wyborca fatalnej opozycji.

  • Większe prawdopodobieństwo że jednak zwolennik obecnego rządu bo Biłgoraj i okolice to kolebka PiSu.

 5. wolny kraj , wolny świat!!! jeżeli akcyza zapobiegnie pijaństwu , paleniu syfu tytoniowego , to zamknijcie fabryki to produkujące , i wtedy gdy pojawi się przemyt nielegalnej fabryki proszę łapać ! i to będzie sukces frajerzy ! czekacie na cynk! frajerzy ! zróbcie coś z własnego łażenia

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.4012zł 0.87%
 • GBP 5.3195zł 0.02%
 • EUR 4.6147zł 0.12%
 • CHF 4.7848zł -0.04%

Polub nas