Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uwierzył, że ktoś chce na niego wziąć pożyczkę. Stracił kilkanaście tysięcy złotych

Mieszkaniec powiatu janowskiego stracił ponad 17 tys. złotych. 39-latek uwierzył, że rozmawia z przedstawicielami banku. Przestępcy przekazali mu, że ktoś próbuje wziąć w jego imieniu pożyczkę.

Do oszustwa doszło wczoraj na terenie powiatu janowskiego. 39-latek zgłosił mundurowym, że został oszukany, przez osoby podające się za przedstawicieli banku.

– W trakcie rozmowy dowiedział się, że ktoś próbuje wziąć w jego imieniu pożyczkę. Aby temu zapobiec polecili złożyć wniosek kredytowy. Mężczyzna postępował zgodnie z podawaną telefonicznie instrukcją wypłacając pieniądze z konta, a następnie wpłacając je BLIK-iem. W ten sposób stracił ponad 17 tysięcy złotych. Ustalamy wszystkie okoliczności oraz apelujemy o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi – informuje aspirant sztabowy Faustyna Łazur z janowskiej Policji.

Policjanci apelują

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania tego typu telefonów. Internetowi przestępcy udoskonalają swoje metody działania i wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić oszczędności. Najlepiej jest rozłączyć taką rozmowę i samemu skontaktować się z bankiem. Nie działajmy pochopnie i pod wpływem emocji. Zastanówmy się zanim pod namową dzwoniących przekażemy jakiekolwiek pieniądze czy kody BLIK.

9 komentarzy

 1. Tam 70% społeczeństwa ma wykształcenie podstawowe lub o zgrozo, niepełne podstawowe. Nie wymagamy za wiele.

 2. the bile i tyle, nie żal mi, tyle ostrzegają…

 3. znowu powiat hahahahahahahahaaha
  cdn jutro

 4. Goni wesz do Warszawy

  A mówią, że rolnicy są biedni, jacy tam oni biedni, jak rozdają wszystkim pieniądze.

 5. tylko gotówka czyni człowieka wolnym..!!!

 6. Znowu zagrożone oszczędności i bezpieczne konto🤣🤣🤣🤣🤣

 7. przecież prawdę gadał xD

 8. Też miałem takie telefony jakiś czas temu ale nie uwierzyłem w historię opowiedzianą ze wschodnim akcentem 😉

 9. Życzę wam hejtowcy by was oszukali wtedy może przestaniecie pluć jadem zygac się chcę jak czyta się tak puste komentarze brak kultury poprostu.

Dodaj komentarz