Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał zainwestować, stracił wpłacone pieniądze

Mieszkaniec Chełma padł ofiarą oszustwa internetowego. Mężczyzna zachęcony reklamą szybkiego zysku związanego z zakupem akcji wpłacił 1200 złotych. Senior zainstalował też w telefonie aplikację do zdalnej obsługi urządzenia. To był kosztowny błąd.

Do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosił się 79-latek z Chełma z informacją, że został oszukany na internetowej inwestycji w akcje.

– Z przekazanych informacji wynikało, że na jednej ze stron znalazł ofertę ich zakupu. Następnie zadzwonił pod podany numer telefonu i nawiązał kontakt w tej sprawie. Pod namową kobiety, z którą rozmawiał, przelał na wskazane konto 1200 złotych. Na telefonie komórkowym zainstalował też program umożliwiający zdalną obsługę urządzenia – relacjonuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Na początku wszystko wyglądało wiarygodnie, z czasem mężczyzna otrzymywał kolejne telefony, w których namawiano go do dalszych przelewów. Gdy tłumaczył się brakiem pieniędzy, doradzano mu, aby się zapożyczył. Wtedy zorientował się, że padł ofiarą oszustwa i o fakcie tym powiadomił policjantów.

– Apelujemy o zdrowy rozsądek oraz dużą ostrożność przy transakcjach internetowych. Chrońmy nasze oszczędności i nie instalujmy dodatkowych aplikacji czy też programów na urządzeniach, przez które logujemy się do bankowości mobilnej. Zwłaszcza, jeżeli wymaga tego rzekomy doradca, czy analityk inwestycyjny. Jeżeli nie znamy zasad funkcjonowania giełdowych inwestycji, lepiej nie korzystajmy z tego typu możliwości zarobku. Nasza niewiedza może być wykorzystana przez oszustów podszywających się pod prawdziwych doradców finansowych, oferujących łatwy i szybki zysk. W konsekwencji jednak następuje utrata pieniędzy – dodaje komisarz Ewa Czyż.

8 komentarzy

 1. Kolejny inwestor i zdalny pulpit🤣🤣🤣🤣🤣

 2. Aby mądry zarobił, głupi musi stracić.

  • czyli lewaki stracą głosując na psycholewicowych liberałów

   • Czas pokaże. Jak na razie stracili wszyscy głosując 8 lat temu na piss i spółkę. Zyskały jedynie rodziny polityków i nie pracująca patologia.

 3. dzień jak co dzień , znowu głąb z polski wschód został nabity w butelkę

  • Poczytaj wieści z innych części Polski. Wszędzie podobnie, ludziom nie chce się pracować, naiwnie myślą że ktoś będzie pracował na nich. A tak mają tylko więźniowie

 4. 1200 to niewielki koszt jak za takie szkolenie

 5. Ha ha ha bardzo dobrze takim, szkoda 250 zl na doradztwo, niech tracą więcej !! Pycha i chciwość naturą człowieka, ktoś to wykorzystał i zarobił, dobrowolnie przelał te pieniądze nie powinną być przyjęte zgłoszenie nawet.

Dodaj komentarz