Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie trwa montaż pomnika Lecha Kaczyńskiego. W sobotę uroczyste odsłonięcie (zdjęcia)

W Lublinie w rejonie Placu Teatralnego przy Centrum Spotkania Kultur trwają prace przy montażu pomnika Lecha Kaczyńskiego. Całość będzie złożona z figury prezydenta oraz cokołu. W sobotę odbędzie się uroczyste odsłonięcie monumentu.

Autorami pomnika są lubelscy artyści Piotr Prus i Maria Marek-Prus, absolwenci Wydziału Artystycznego UMCS. Pozwolenie na jego budowę wydano ekspresowo, gdyż w ciągu 6 dni. Mowa w nim jest o „obiekcie małej architektury”, jednak cała powierzchnia instalacji ma wielkość kawalerki – 37 m. kw. Należało wyciąć dwa drzewa w miejscu, gdzie stanął cokół pod figurę prezydenta.

Pomnik powstał latem ub. roku w bardzo szybkim tempie i początkowo spodziewano się, iż zostanie odsłonięty w czerwcową rocznicę urodzin Lecha Kaczyńskiego lub rocznicę katastrofy smoleńskiej, jednak to nie nastąpiło. Pewne już jest, że pomnik doczeka się odsłonięcia w tym tygodniu. W uroczystości ma wziąć udział Jarosław Kaczyński.

Obiekt składa się z kilku brył oraz z figury zmarłego prezydenta. Betonowe tło utrzymane zostało w polskich barwach narodowych. Tył pomnika również jest w tonacji biało-czerwonej, ale już w innym jej rozmieszczeniu kompozycyjnym.81 komentarzy

  1. TO dobrze, że postawią będzie na co się wysikać.

  2. Czy Zbigniew Jurkowski też będzie brylował na tej pisowskiej propagandzie?

  3. Bieruta pomnik też postawili. A potem trza było demontować

  4. Gdzie byli ci prawilni pisowcy co o byle gó#$o jadą po żuku jak wycinali drzewa pod figurkę ich bożka ?

  5. Będzie na co sikać 😀

  6. Tak samo będzie wyglądać demontaż

  7. zdziwie sie jak nikt tego nie spali.

Dodaj komentarz

Z kraju