Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uwaga na oszustów rozsyłających maile do firm transportowych

Inspekcja Transportu Drogowego ostrzega przed oszustami, którzy proponują pomoc w uniknięciu kontroli w przedsiębiorstwach transportowych. W zamian żądają wpłaty kilku tysięcy złotych na wskazany rachunek bankowy w określonym terminie.

W ciągu ostatnich kilku dni Inspekcja Transportu Drogowego otrzymała od kilku przewoźników informacje dotyczące przesłanych firmom transportowych wiadomości w mailach, w których oszuści oferują pomoc m.in. w uniknięciu kontroli w przedsiębiorstwie.

Z treści przesłanych wiadomości wynika, że firmy zostały wytypowane poprzez losowanie do kontroli, którą rzekomo ma przeprowadzić Inspekcja Transportu Drogowego. Aby uwiarygodnić „ofertę” i przekonać przewoźnika do wpłaty środków pieniężnych twierdzą, że kontrola z założenia ma zakończyć się ujawnieniem nieprawidłowości i zastosowaniem wysokich kar.

Inspekcja Transportu Drogowego ostrzega i apeluje do przewoźników, aby każdy tego typu mail traktowali z ostrożnością i nie reagowali na żądania oszustów. Nie należy również przekazywać nieuprawnionym osobom żadnych dokumentów związanych z działalnością transportową. Osoby, które otrzymają tego typu maile powinny powiadomić właściwe organy ścigania.

Inspekcja Transportu Drogowego informuje, że typując przedsiębiorstwa transportowe do kontroli nie stosuje zasady losowania. Prowadząc działania kontrolne w przedsiębiorstwie Inspekcja Transportu Drogowego kieruje się obowiązującymi przepisami prawa.

(fot. pixabay.com)

2 komentarze

  1. Ktoś, kto w zamian za przekazanie łapówki oczekuje odstąpienia od zgodnej z prawem kontroli, czyli łapówkarz (dający) nie zasługuje na ochronę przed oszustwem. Oszustwo na osobie nie uczciwej (korumpującej) jest nawet społecznie pożyteczne.
    Wiele osób na tym forum ma problem z elementarnymi zasadami logiki, dlatego wyjaśniam, że z tego co napisałem, wcale nie wynika, że popieram oszustwo czy próby oszustwa.

  2. Jeżeli oszust robi w konia oszusta …. Jak ktoś nie ma nic poważnego za uszami bo pierdoły znajdą się wszędzie to nie da się w bambuko załadować 😀

Z kraju