Uwaga na oszustów rozsyłających maile do firm transportowych

Inspekcja Transportu Drogowego ostrzega przed oszustami, którzy proponują pomoc w uniknięciu kontroli w przedsiębiorstwach transportowych. W zamian żądają wpłaty kilku tysięcy złotych na wskazany rachunek bankowy w określonym terminie.

W ciągu ostatnich kilku dni Inspekcja Transportu Drogowego otrzymała od kilku przewoźników informacje dotyczące przesłanych firmom transportowych wiadomości w mailach, w których oszuści oferują pomoc m.in. w uniknięciu kontroli w przedsiębiorstwie.

Z treści przesłanych wiadomości wynika, że firmy zostały wytypowane poprzez losowanie do kontroli, którą rzekomo ma przeprowadzić Inspekcja Transportu Drogowego. Aby uwiarygodnić „ofertę” i przekonać przewoźnika do wpłaty środków pieniężnych twierdzą, że kontrola z założenia ma zakończyć się ujawnieniem nieprawidłowości i zastosowaniem wysokich kar.

Inspekcja Transportu Drogowego ostrzega i apeluje do przewoźników, aby każdy tego typu mail traktowali z ostrożnością i nie reagowali na żądania oszustów. Nie należy również przekazywać nieuprawnionym osobom żadnych dokumentów związanych z działalnością transportową. Osoby, które otrzymają tego typu maile powinny powiadomić właściwe organy ścigania.

Inspekcja Transportu Drogowego informuje, że typując przedsiębiorstwa transportowe do kontroli nie stosuje zasady losowania. Prowadząc działania kontrolne w przedsiębiorstwie Inspekcja Transportu Drogowego kieruje się obowiązującymi przepisami prawa.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

2 komentarze

 1. Ktoś, kto w zamian za przekazanie łapówki oczekuje odstąpienia od zgodnej z prawem kontroli, czyli łapówkarz (dający) nie zasługuje na ochronę przed oszustwem. Oszustwo na osobie nie uczciwej (korumpującej) jest nawet społecznie pożyteczne.
  Wiele osób na tym forum ma problem z elementarnymi zasadami logiki, dlatego wyjaśniam, że z tego co napisałem, wcale nie wynika, że popieram oszustwo czy próby oszustwa.

 2. Jeżeli oszust robi w konia oszusta …. Jak ktoś nie ma nic poważnego za uszami bo pierdoły znajdą się wszędzie to nie da się w bambuko załadować 😀

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8359zł 1.04%
  • GBP 4.9195zł 0.89%
  • EUR 4.5055zł 0.57%
  • CHF 4.1902zł 0.82%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki