Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kopali w ścianę budynku i rzucali butelkami. Odpowiedzą za uszkodzenie mienia

Chełmscy policjanci zatrzymali trzy osoby do sprawy uszkodzenia ściany budynku jednego z sklepów w Chełmie. Pokrzywdzony oszacował straty na 2 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło w Chełmie w miniony poniedziałek wieczorem. Policjanci przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że grupa nietrzeźwych mężczyzn rzuca w ścianę sklepu butelkami i kopie w nią.

Mundurowi zatrzymali na gorącym uczynku 16-latka oraz 52-latka. Obaj byli nietrzeźwi. Co więcej, podczas interwencji znieważyli też policjantów. Nieletni został przekazany pod opiekę członków rodziny. Starszy z nich trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Funkcjonariusze ustalili, że wraz z nimi działał jeszcze 40-latek, który wcześniej został zatrzymany do wytrzeźwienia.

Właściciel sklepu oszacował straty na kwotę 2 tys. zł. Sprawą 16-latka zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Pozostałym dwóm policjanci przedstawili już zarzuty. Uszkodzenie mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. Dwa *** stare trupy demoralizowały 16 latka. *** na miejscu a nie sady. To nie pierwszy przypadek, kiedy niedorobione stare trupy dowartościowują się na nastolatku.

  2. póki przy takim artykule nie będą pokazywane ich naj**ane mordy z imieniem i nazwiskiem pod spodem, to niczego się nie nauczą i nie będą obawiać..

  3. No no ciekawie macie w tym Chełmie, co raz to nowe kwiatki. Jak nie Chełm to Biała Podlaska na przemian. Tylko pogratulować obywateli.