690 680 960

Uwaga na fałszywe kampanie inwestycyjne sygnowane logami PKP S.A. oraz PKP Intercity S.A.

W związku z pojawianie się w sieci fałszywych kampanii reklamowych, Polskie Koleje Państwowe S.A. oraz PKP Intercity S.A. poinformowały, że nie prowadzą kampanii informacyjnych w Internecie zachęcających do inwestowania środków finansowych.

W ostatnich dniach w Internecie, a w szczególności na portalach społecznościowych, pojawiły się reklamy zachęcające do inwestowania środków finansowych w projekty prowadzone przez PKP S.A. oraz PKP Intercity S.A. z wykorzystaniem wizerunków osób związanych ze spółką.

– Informujemy, iż niniejsze internetowe kampanie reklamowe nie są prowadzone przez spółki z Grupy PKP, a mają one na celu wyłudzenie środków finansowych, poprzez mechanizm wzbudzenia zaufania przy wykorzystaniu elementów identyfikacji wizualnej spółek Grupy PKP posiadających ugruntowaną pozycję na rynku oraz związanych z nią osób – poinformowano w komunikacie prasowym.

Spółki Grupy PKP podjęły już działania mające na celu ograniczenie, a w konsekwencji wyeliminowanie niniejszych praktyk. O niezgodnych z prawem aktywnościach zostały powiadomione również właściwe służby.

W ostatnich latach rośnie liczba przestępstw internetowych. Jak wynika z rocznego raportu z działalności CERT Polska, w ubiegłym roku zarejestrowano 10 420 incydentów cyberbezpieczeństwa, co stanowiło wzrost o 60,7 proc. w porównaniu do 2019 roku.

Przykłady fałszywych kampanii reklamowych

(fot. pixabay.com, PKP)

8 komentarzy

 1. Fajna reklama PKP🤣🤣🤣

 2. Podpis elektroniczny

  Inwestycja przynoszącą zysk w PKP?

 3. Franio inwestuje w pociągi bo w końcu chce się przesiąść z trójkołowca na kabinę z widokiem na schody i poręcze i nic jego nie powstrzyma przed inwestowaniem😎😃😉

 4. ktoś, kto chciałby inwestować w pkp, chyba już na starcie nie jest zbyt mądry…
  oszuści trafili w dziesiątkę! chapeau bas!

 5. właśnie oglądam „familiadę” – gimbaza nic nie wie ale i te stare … też ani be ani me

 6. Ja pier….. a kto o zdrowych zmysłach chciałby inewstować w PKP ? .CI oszusici to chyba pacjenci jakiegoś wariatkowa ,bo tylko tam można obmyśłeć taki „genialny ” plan oszustwa

 7. Mam nadzieję że ryży,zdrajca pójdzie siedzieć razem z Nowakiem.

 8. Jacek nie fantazjuj ….za dużo ma kasy i znajomosci żeby poszedl siedzieć .A poza tym za co ? toż to patriota chcący dobrze dla nas wszystkich …tak jak oni wszyscy u żłobu

Kursy walut

 • USD 4.3518zł -0.51%
 • GBP 5.3364zł -0.1%
 • EUR 4.6856zł -0.12%
 • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas