690 680 960

Podczas prac polowych natrafił na granat moździerzowy

W sobotę na jednym z pól w gminie Kamień znaleziony został niewybuch. Mężczyzna, który natrafił na niebezpieczny przedmiot podczas prac polowych o wszystkim powiadomił policję. Na miejscu interweniowali saperzy.

W sobotę na jednym z pól we wsi Pławnice w powiecie chełmskim mężczyzna wykonujący prace polowe natrafił na niewybuch. O wszystkim powiadomił dyżurnego chełmskiej policji.

Skierowani na miejsce mundurowi pilnowali tego miejsca do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało był to granat moździerzowy pochodzący z czasów II wojny światowej. Saperzy zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko i zabrali je do neutralizacji.

Policjanci apelują o ostrożność w takich sytuacjach. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić niewybuchów, nie odkopywać, nie przemieszczać, czy też manipulować przy nich. O ich znalezieniu należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

(fot. Policja Chełm)

5 komentarzy

  1. Proszę poprawić tytułowe prasy.

  2. Po co niszczyć , moźna wykorzystać do ochrony granicy , przecieź moźna układać pole minowe i nie będzie kosztowało 1,600ml , aby tabliczki ostrzegawcze gęsto „Halt”

  3. Z dwurury wypalę do kury, z rusznicy do lisicy.
    Do innego zwierza wypalę z moździerza.

  4. Czemu powiadomił „O wszystkim”?Przecież powinien powiadomić o znalezieniu niewybucha,a nie o tym kto w wiosce robi dobry bimbam.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska