Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ulewa wkracza nad woj. lubelskie. Spadnie nawet 40 mm deszczu, lokalnie możliwe podtopienia

Nad woj. lubelskie wkracza strefa intensywnych opadów deszczu. Lokalnie możliwe są podtopienia. Na termometrach zobaczymy dziś od 14°C do 16°C. Weekend będzie chłodniejszy i deszczowy z temperaturami od 8°C do 14°C.

W piątek Polska jest pod wpływem układu niżowego znad Ukrainy z wtórnymi ośrodkami nad Pomorzem Zachodnim i wschodnimi Węgrami. Ponadto na północnym-zachodzie kraju zaznaczy się strefa frontu okluzji. Jednak na wschodzie i południu pofalowany front atmosferyczny. Dziś już niemal cała Polska jest w chłodniejszej polarnej morskiej masie powietrza. Tylko na krańcach wschodnich i to jedynie początkowo, zalega cieplejsze powietrze.

Z biegiem dnia front chłodny stopniowo odsunie się na południowy-wschód, poza granicę kraju. Natomiast w północno-zachodniej połowie Polski będzie oddziaływał górny niż.

Na termometrach zobaczymy dziś od 14°C do 16°C. Weekend chłodniejszy i deszczowy od 8°C do 14°C. Szczególnie niekorzystnie zapowiada się niedziela. Przełom drugiej i 3 dekady września przyniesie niskie temperatury i opady. Nocami przy rozpogodzeniach i braku wiatru możliwe są przymrozki.

Obecnie obserwuje się występowanie opadów deszczu wzdłuż pofalowanego frontu atmosferycznego. Strefa opadów przesuwa się od południa, południowego-zachodu na północ, północny-wschód. Dane radarowe wskazują, że natężenie jest umiarkowane, miejscami silne. Obejmie ona w kolejnych godzinach całe woj. lubelskie. Szczególnie obfite opady są prognozowane na południu regionu. Akumulowana suma opadów sięgnie do 35-40 mm do nocy z piątku na sobotę. Na pozostałym obszarze od 10 mm do 25 mm. Lokalnie niewykluczone podtopienia.

Stopniowo zaczną słabnąć w drugiej części nocy z piątku na sobotę, ale miejscami utrzymują się przez całą noc.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów

(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. Słuchaczka radia co ma wieprzową twarz

    Może nareszcie w telewizyjnych reklamach nie będą nas zachęcać do oszczędzania wody (bo rzekomo wyprodukowanie jednego t-shirta to wydatek 2 i pół tysiąca litrów tego cennego płynu)

    • W tym roku nie płakali że jest susza. Teraz płaczą wolne media nad kowidkiem

    • no jeśli koszulkę produkuje się z cookies to taką szmatę przed produkcją trzeba dobrze wyprać wiec ćwierć tysiąca litrów wody trzeba:)

  2. W niedzielę będzie piękna pogoda!! słonko!! !