Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ukraińscy kierowcy ruszyli na protestujących przewoźników. Blokowali drogę, chodzili po przejściu (wideo)

Coraz bardziej napięta sytuacja przed przejściem granicznym w Dorohusku. Dziś w południe kierowcy z Ukrainy ruszyli na protestujących przewoźników. Zostali zatrzymali przez policję. W wyniku tego sami postanowili zablokować drogę.

Kolejny dzień trwa protest przewoźników na polsko-ukraińskich przejściach granicznych w Dorohusku, Hrebennem i Korczowej. Drogi dojazdowe do terminali zostały zablokowane, pikietujący co godzinę przepuszczają po kilka pojazdów. W wyniku tego utworzyły się bardzo duże kolejki ciężarówek oczekujących na wyjazd z Polski na Ukrainę.

Wśród postulatów jest m.in. ponowne wprowadzenie zezwoleń komercyjnych dla firm ukraińskich. Ma to na celu obronę naszego rynku przed firmami ukraińskimi, które to praktycznie przejęły już przewozy między Polską a Ukrainą. Z tego też względu to właśnie głównie ukraińscy kierowcy utknęli w kolejkach przed granicą. Tam przed przejściem w Dorohusku ma już 30-kilometrów.

W związku z tym sytuacja staje się coraz bardziej napięta. Dziś w południe ponad stu ukraińskich kierowców ruszyło w kierunku protestujących. Jak poinformował Rafał Mekler z Konfederacji, który uczestniczy w proteście, chcieli oni siłowo usunąć blokujących drogę przewoźników.

– Na przejściu w Dorohusku policja prosi wójta o rozwiązanie protestu bo do granicy zbliża się grupa 200 ukraińskich kierowców którzy sami chcą zlikwidować protest, a policja sobie z nimi nie poradzi. Zadajcie sobie pytanie, w jakim państwie my żyjemy, że grupa obcokrajowców rządzi – napisał na platformie X Rafał Mekler.

Jednak do starcia nie doszło, gdyż policja ze strażą graniczną podjęły zdecydowaną reakcję blokując kierowców. Przepuszczono jedynie kilkuosobową delegację, która usiłowała wymóc na przewoźnikach, aby przepuszczali większą liczbę ciężarówek. Kiedy to nie przyniosło rezultatu, ukraińscy kierowcy całkowicie zablokowali ruch na drodze krajowej nr 12. W miejscowości Stołpie przechodzili cały czas po przejściu dla pieszych. To samo usiłowali zrobić w miejscowości Wólka Okopska. Po raz kolejny interweniowała policja, dzięki czemu kierowcy zeszli z drogi.

77 komentarzy

 1. Czy redakcja portalu zacznie przestrzegać prawa w sekcji komentarzy czy prokuratura (nie lubelska) ma się tym zająć? Wasze związki z policją tym razem nie pomogą.

 2. Sasza z Wanią to powinni być na froncie,a nie hucpę i protesty urządzać po naszej stronie ,może zasiłki trzeba im podwyższyć jeszcze i jeszcze więcej dostaw wszelkiego dobra aby mieli czym u siebie handlować ,a Polska ma dalej sobie od ust odejmować bo im wszystko się po prostu należy ,naród wybitnie roszczeniowy

 3. Stara śpiewka wszystkich pisiorów że Tusk wszystko zabierze i uchodźców wpuści ,pralnia głupich łbów kaczora dobrze zadziałała jak na razie to kociarz z Żoliborza na sprowadzał kolorowych za kasę a Tusk jeszcze nic nie zabrał i nikogo nie przywiózł a już miauczycie

  • Wystarczy sobie przypomnieć jak rządziło PO jaka była bieda korupcją i zacofanie.

   • Zadłużyli kraj zwiększając dwukrotnie deficyt, koszty utrzymania polityków wzrosły kilkukrotnie, oni się dorwali do koryta i zarobili astronomiczne pieniądze, praca w budżetówce, tylko dla ich rodzin. Inflacja 20%,wegiel 4 tys za tonę, rekordowe ceny energii i wywozu śmieci, no ale dali 500 do kieszeni a z drugiej zabrali o wiele więcej, no ale wyborcy PiS szczęśliwi.

  • ty skończony tępaku. Zamilcz natychmiast i się nie ośmieszaj bo pojęcia nie masz o życiu i polityce.

 4. A po ukraińskiej stronie Polaków wyrzycili z kolejki i mają stać do odwołania

  • Nic nowego.Oni robią co chcą, nawet człowiek nie może czuć się choć trochę bezpiecznie,bo nie wiadomo co im odwali

Dodaj komentarz

Z kraju