Uczeń rozpylił gaz w szkole. Prawie 300 osób ewakuowanych, 13 trafiło do szpitali

Głupi żart jednego z uczniów zakończył się dużą akcją ratunkową w jednej ze szkół w powiecie lubelskim. Blisko 30 osób wymagało interwencji medycznej.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około południa w Zespole Szkół w Pszczelej Woli. W pomieszczeniu łazienki został rozpylony gaz pieprzowy. Natychmiast powiadomiono służby ratunkowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

– Zanim na miejsce dojechali ratownicy, pracownicy szkoły ewakuowali wszystkie przebywające w budynku osoby. Łącznie obiekt musiały opuścić 294 osoby. Sytuacja była bardzo dynamiczna, wiele osób skarżyło się na różne dolegliwości, m.in. bóle głowy i mdłości. Poszkodowanych zostało 27 osób, którym udzielono pomocy medycznej, z czego 13 osób zostało przetransportowanych do szpitali w Bychawie i Lublinie – wyjaśniał nam Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Sprawcą zdarzenia okazał się uczeń z trzeciej klasy gimnazjum. Przyznał się do winy, a dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci.

W akcji ratunkowej brało udział 7 zastępów straży pożarnej z JRG w Bychawie, OSP z Żabiej Woli i Piotrowic, a także Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego z Lublina oraz zespoły ratownictwa medycznego z Lublina i Bychawy.

2017-11-20 14:31:01
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

33 komentarze

 1. Powinien miec kare: szczota i frotera zrobi z niego bohatera! Sprzatanie szkoly i wc i grabienie lisci, mycie garów na szkolnej stołówce. Od teraz do konca roku szkolnego.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL