Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uciekał przed policjantami, schował się pod samochodem. Mundurowym pomógł 14-latek

Lubelscy policjanci dzięki postawie 14-latka zatrzymali 17-latka, który uciekł w trakcie policyjnego pościgu. Młodzieniec przed mundurowymi schował się pod samochodem. Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na terenie Lublina. Policjanci zauważyli na rondzie im. Dmowskiego, kierującego samochodem marki Toyota, który przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.

– Mundurowi od razu włączyli sygnały i ruszyli za pojazdem. Ten jednak nie zamierzał się zatrzymać. Po kilkudziesięciu metrach zjechał z drogi na parking podziemny i kontynuował ucieczkę. Gdy zobaczył, że dalej nie uda mu się już jechać samochodem, porzucił auto i zaczął biec. Po chwili zniknął z pola widzenia policjantów – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Jak się okazało wszystko widział 14-latek, który przekazał funkcjonariuszom, gdzie jest uciekinier. Młodzieniec schował się pod jednym z zaparkowanych samochodów.

– W czasie legitymowania wyszło na jaw, że to 17-latek bez uprawnień do prowadzenia pojazdów. Dodatkowo był poszukiwany przez sąd rodzinny. Sprawa trafiła na I komisariat, a 17-latek musi liczyć się z kolejnymi konsekwencjami prawnymi. Przypominamy, że za niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu grozi kara do 5 lat więzienia – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

PRZECZYTAJ

Zaczął jechać wężykiem, po chwili pojazd uderzył w bariery. Wszystko nagrała kamera (wideo)

12 komentarzy

 1. a z jakiego to on kraju?

 2. Krótko z patusem

  Szacunek za obywatelską postawę.

 3. 14latku wstydziłbyś się.

 4. A to mały konfident…

 5. Młody milicjant rośnie.

 6. Mali agenci.

 7. Brawo dla 14-latka. Może to pokolenie jednak nie jest aż tak głupie

 8. Dzielnicowy Roku

  Kolejna wzorowa interwencja policjantów, młody też dobra robota, zapraszamy na makowca.

 9. Brawo, a tatarskiego ćpuna do utylizacji

Dodaj komentarz

Z kraju