Trzy lata więzienia i 5 lat zakazu kierowania pojazdami. Jest wyrok w sprawie tragicznego potrącenia na ul. Jana Pawła II

Sędzia nie przychylił się do wniosków ani prokuratora ani tez obrońcy Piotra C. Wyrok okazał się surowszy niż o to zabiegano.

W poniedziałek zapadł wyrok w procesie Piotra C., który w marcu 2014 roku potrącił na przejściu dla pieszych na ul. Jana Pawła II 14-latkę. Kara o jaką wnioskowano, zbulwersowała mieszkańców Lublina. Pomimo prokuratorskich zarzutów spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności, ten wnioskował dla kierowcy kary dwóch lat bezwzględnego pozbawienia wolności oraz 5-letniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Obrońca oskarżonego zaś liczył także na taki wyrok jednak wnioskował o zwieszenie kary na 5 lat oraz zmniejszenia zakazu prowadzenia pojazdów do lat dwóch.

Sędzia jednak nie przychylił się do wniosków ani prokuratora ani obrońcy, lecz przychylił się do próśb rodziców ofiary, którzy występując jako oskarżyciele posiłkowi wnosili o przykładniejsze ukaranie Piotra C. Wyrok jaki zapadł to 3 lata bezwzględnego pozbawienia wolności a także pięć lat zakazu prowadzenia jakichkolwiek pojazdów.

Do tragicznego wypadku doszło w marcu 2014 roku na ulicy Jana Pawła II w Lublinie. Jadący bmw, 24-letni wtedy Piotr C., potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 14-latkę. Dziewczyna pomimo natychmiast udzielonej pomocy zmarła. Jak później ustalili śledczy, zanim doszło do potrącenia na przejście dla pieszych wchodziła grupa pieszych. Jadący prawym pasem jezdni samochód zatrzymał się, aby umożliwić im pokonanie jezdni, jednak kierujący bmw 24-latek, jadąc lewym pasem z prędkością ponad 100 km/h wjechał wprost w idącą jako pierwszą nastolatkę.

Dziewczyna schodził już z przejścia dla pieszych. Została uderzona lewą stroną auta, czyli gdy znajdowała się zaledwie krok od opuszczenia przejścia. Siła uderzenia była tak duża, że nastolatka przeleciała w powietrzu kilka metrów aż za dzielące pasy jezdni barierki. Z kolei rozpędzone auto zatrzymało się dopiero kilkadziesiąt metrów dalej, kierowca tam zawrócił i z powrotem przyjechał w pobliże przejścia dla pieszych.

(fot, wideo. lublin112)
2015-04-20 15:26:06

40 komentarzy

 1. Widziałam matkę tej dziewczynki obok Sali Pożegnań..nie znałam ani kobiety,ani dziecka ale ten ból który ona czuła przeszył wszystkich wokół,mnie też..Nie dalam rady juz pracować tego dnia..Od tamtego dnia szanuję życie i swoje i innych ..Zwolniłam,bardzo zwolnilam choć wczesniej lubiłam przycisnąć..Pomyślmy zanim narazimy siebie i innych..Pomyślmy o ich bliskich,pomyślmy że krótka chwila glupoty może odebrać komuś wszystko co kochał..,

 2. Bardzo się cieszę jest sprawiedliwość na tym świecie!

 3. Co to za wyrok. Przynajmniej powinien być podwojony !!! Sam wygląd samochodu świadczy o tym, że nikt normalny nim nie jeździ !!! BMW – nie dla idiotów!!

  • Pewnie twój wygląd swiadczy jaka z ciebie [] znam dobrze poszkodowanego w tym calym wypadku bo jest nim wlasnie Piotr… nie wchodzi sie pod pedzacy pojazd! Jak debile nie umią nauczyć dzieci korzystac z przejscia to potem sa takie skutki! Sam mam BMW i nigdy nie hamuje przed przejsciami tylko przyspieszam i nie ma opcji żeby ktoś mi wyszedł na pasy słysząc moje V8 spod maski BMW jest po to żeby jeżdzic szybko a nie jak emeryt!

   • Takich kozaków trzeba izolować, utylizować.

    • zgadzam się … takiemu Kozakowi pokazać nawet film z nagraniem jak jego koleżka jechał po ulicy jak po torze , to nadal bedzie utrzymywał , że wszyscy są winni oprócz niego … siano zamiast mózgu …los potrafi być przewrotny …sam też korzysta z pasów …ciekawe jak będzie śpiewał jak jego lub kogoś z jego bliskich spotka to samo .

   • teraz „twojego piotrusia” pozna dogłębnie kilku nowych kolegów z celi. ale nie martw sie, jak wyjdzie bedzie znal kilka nowych sztuczek ktore na pewno polubisz. tyle, ze bedzie luzniejszy…

   • Kozak to zjeżdżaj, byle szybko

   • normalny użytkownik drogi

    Wszystkich kierowców obowiązują te same przepisy ruchu drogowego, ale nie kierowców BMW (tj. Bolid Młodych Wieśniaków) -bo to Oni są „Królami Dróg”. Nic dodać, nic ująć. Jaki samochód, taki kierowca.

   • Panie „BMW V8” jesteś zagrozeniem na drodze to po pierwsze. Licze ze potrącisz kogos z własnej rodziny lub rodziny swojej żony, a później tlumacz sobie wszystko tak samo

 4. śmieszne są te wasze komentarze – typowe polaczki
  zobaczycie jak wam, albo waszym bliskim ktoś wyjdzie prosto pod koła
  inaczej będziecie wtedy gadać…

  • Przeczytałeś dobrze artykuł? Zrozumiałeś jak wyglądała sytuacja? Nikt mu pod koła nie wyszedł. To on wpakował się w pieszego.

  • ”taka prawda” to pojechał z komentarzem o malunkach na aucie ale większość z nas 100km w mieście nie jeździ i w głowie mi się nie mieści żebym z 50km przekroczył o kolejne 50km. czy jak zwalniam żeby kogoś przepuścić lub ktoś wszedł na przejście to nie znaczy, że ktoś z tyłu ma zaraz wyprzedzać bez zaczajenia przyczyny,

  • Widać, że czytanie ze zrozumieniem na bardzo niskim poziomie „komunisto”. Dziewczyna była już na końcu przejścia, nie wylazła prosto pod koła jak to określiłeś.

  • O czym piszesz komunisto?
   Dziecko prawidłowo przechodziło na PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH!! Schodziło z tego przejścia, obok na pasie stał samochód który Ją przepuszczał a ten gnój jechał 120 km/h w chwili uderzenia nawet nie zwolnił widząc że dojeżdża do przejścia tak dobrze oznakowanego i oświetlonego!
   Pewnie najłatwiej napisać że weszła pod koła GŁUPI POLACZKU!!!
   Mam nadzieję że pójdzie siedzieć, ale to i tak nie zwróci dziecku życia!

   • Najmądrzejszy jest ten co się zatrzymał przepuszczać pieszych w nocy na 2 pasmowej drodze… Ciekawe czy drugi raz też to zrobi, bo jak nie patrzeć w znacznym stopniu przyczynił się do tego wypadku.

  • dokładnie!

 5. Komunista jesteś debilem takim samym jak ten debile z BMW idiota zabił dziecko z prędkością 100km myśl

 6. komunista- widziałem ja koleś tym BMW jeździ,wiec nie pie%%ol o wychodzeniu prosto pod koła
  żal dziecka i rodziców po tragedii jakiej doznali przez debila niech gnije w pierdlu

 7. jak będe miał ochote kogoś zabić to go przejadę na przejściu

  zamiast udusić czy zastrzelić bo dostanę 25 lat hi hi

  i po roku góra 2 latach dobrego sprawowania sie wyjde na wolność

 8. Ten gnój powinien dostać maksymalny wymiar kary i dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, w tym hulajnogi, a jego morda i dane personalne powinny opublikować wszystkie gazety w województwie na pierwszych stronach. Może wtedy baran jeden z drugim zastanowią się nad swoim postępowaniem i ta śmierć nie pójdzie na marne.

 9. Powinien dostać co najmniej drugie tyle, może wtedy jakaś iskra inteligencji by zaświtała w pustej łepetynie. Mam nadzieje, że współwięźniowie okażą mu trochę miłości.

 10. Pamiętam ten wypadek, jechałam chwilę po tym jak skończyli reanimować dziewczynkę. Mam córkę w tym samym wieku….kolana mi wtedy zmiękły, oczy w jednej chwili mokre i ciężko było jechać dalej.

 11. dostał 1,5 roku. a siedzi od marca czyli ponad rok.

  posiedzi jeszcze miesiąc czyli połowę wyroku który dostał i wyskakuje na wolność.
  A tyle się odsiaduje jak nie karany nigdy.

  Swoją drogą to taki roczny pobyt w areszcie śledczym do sprawy zrobił z tego młodego człowieka gorszego degenerata niż ten nieszczęśliwy wypadek.

  a jakby miał ze dwa gramy suszu konopi w czterech woreczkach strunowych to siedział by więcej niż za zabicie drugiego człowieka.
  Ot Polska i nasze sądownictwo.

  • Nie siedział. Miał zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe 7 tyś.(info 13-04). Niemniej kara zbyt niska. Mam nadzieję, że się odwoła i sędzia dołoży mu jeszcze dodatkowe 2 lata odsiadki i 5 zakazu prowadzenia pojazdów,

 12. Dokladnie, niech mu okaza troche milosci.

 13. coś mało dostał, jak za jakąś marną kradzież

 14. Piotr C. – 3 lata bezwzględnego pozbawienia wolności i 5 lat zakazu prowadzenia

  Witold B. – 4 lata bezwzględnego pozbawienia wolności i 6 lat zakazu prowadzenia

  Drodzy Czytelnicy – niech będzie jasność – nie zamierzam w jakikolwiek sposób bronić kierowcy BMW, nie będę się odnosić do okoliczności zdarzenia, nie mi też oceniać surowość wyroków sądowych w tych sprawach.

  Dla rodzin ofiar żadna kara nie będzie sprawiedliwa – nie chcę nawet próbować wyobrażać sobie co czują.
  Zastanawia mnie tylko konfrontacja tych dwóch wyroków. Spójrzmy – 1 kierujący ucieka z miejsca zdarzenia, ukrywa auto w warsztacie. 2 kierujący pozostaje na miejscu, zapewne współpracuje z policją i prokuraturą. Co mówi ta konfrontacja? Może zabrzmi wstrętnie ale mówi tylko jedno – jeśli wydarzy się z twojej winy tragiczny wypadek – nie zatrzymuj się, UCIEKAJ, ZWIEWAJ, KOMBINUJ – jeśli cię nie złapią – wygrywasz. Jeśli cię złapią – cóż, kara będzie w zasadzie taka sama jak gdybyś nie kombinował. Nie zatrzymuj się, nie próbuj pomóc, nie współpracuj, nie bądź frajerem – bo i tak spotka cię w zasadzie ta sama kara, co kombinatorów.

  • Miałem się podzielić swoimi spostrzeżeniami… ale mnie ubiegłeś. Zgadzam się w 100%.

  • Dokładnie tak, polski wymiar ‚sprawiedliwości’ uczy jednego: LAWIRUJ.
   A nuż coś ugrasz! ;za same próby, spokojnie. Nie poniesiesz kary 🙂

 15. dajcie go do małpy pod celę

 16. Aaron Fleischmann

  Prawo jazdy – licencja na zabijanie. W tym przepadku trudno powiedzieć, by sprawiedliwości stała się zadość… A tak swoją drogą, znowu się okazało, że zwyżki na ubezpieczenia OC, które są nakładane przez firmy ubezpieczeniowe na kierowców do 26. roku życia mają swoje realne uzasadnienie. Tymczasem nikt jakoś w komentarzach nie postuluje odbierania prawa jazdy osobom do 26. roku życia, tak jak ma to miejsce w przypadku osób starszych, kiedy się pojawiają newsy o stłuczkach przez nie spowodowanych.

 17. pewnie się odwoła i dadzą mu wyrok w zawiasach – ot takie polskie bezprawie

 18. Wyrok wydaje się sprawiedliwy. Kara ma odstraszać innych – mam nadzieje że poskutkuje. Pomijając przyczynę wypadku (bo jest oczywista) zastanawiajcie się przed zrobieniem uprzejmości pieszym na dwóch pasach w jednym kierunku. Sam staram się tak robić kiedy ruszam albo jadę z niewielką prędkością przy przejściu ale już miałem kilka sytuacji takich jak opisano wyżej (tylko na szczęście nie skończyło się wypadkiem). Trzeba niestety myśleć za innych.

 19. 3 lata za zabicie człowieka? To są jakieś za przeproszeniem jaja! Co to za prokurator i sąd? Ludzie skąd wy żeście się urwali. Za znęcanie się nad psem „głupek” tyle powienien dostać, a nie za zabicie człowieka ! Ten kraj nigdy nie będzie normalny, jeśli u „władzy” są tacy ludzie. Żenada i kompromitacja.
  Ten cały prokuratorek żądał, a ż 2 lat ? – no to się”mistrz” popisał wrazliwością i sprawiedliwością.

 20. dajcie go mi ja mu wymierzę sprawiedliwość taką że nigdy już nie wsiądzie za kierownicę i wcale nie musi mieć zakazu , prokurator i sędzia dostali w łapę na 100% dlatego taki wyrok nie ma się co okłamywać , co do kierującego to mam nadzieję że tak cie kumple spompują że ci kicha wyjdzie na wierzch

 21. Wypowiem się jako osoba znająca osobiście Ninę. Niedawno minął rok od jej śmierci, a ja nie potrafię się ciągle po tym pozbierać. Nawet nie wiecie ile ja bym dała, żebym to ja zginęła, a ona żyła. Nie mogę w to uwierzyć, że ktoś kto odbiera niewinnemu dziecku życie, trafia tylko na 3 lata do więzienia. Na przejściu nie ma świateł, ale przecież jak inne auto się zatrzymuje, to TY też człowieku zahamuj! Pieszy ma pierwszeństwo na przejściu. Bardzo tęsknię za dziewczyną, którą zanosiłam na plecach do domu, kiedy miała złamaną nogę; z którą chodziłam wieczorami po dworze i bawiłam się w piaskownicy. Wystarczyło pójść wieczorem na cmentarz, żeby zobaczyć, że jej matka siedziała tam cały czas płacząc trzymająć w rękach młodszego syna. Ja też płaczę i nie potrafię się z tym pogodzić. Wszystkie wspomnienia wróciły. Bardzo dziękuję osobie, która pozbawiła moją koleżankę życia.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7751zł 0.15%
  • GBP 4.8457zł -0.65%
  • EUR 4.2928zł -0.08%
  • CHF 3.7844zł -0.19%

  Polub nas

  Materiały wideo

  „Grzesiu czego ty nie śpisz”. Spotkanie leśniczego z niedźwiedziem (wideo)
  Fotograficzne podsumowanie roku 2018 w Porcie Lotniczym Lublin (wideo)
  Spadł z motoroweru przed nieoznakowanym radiowozem (wideo)
  Wjechała rowerem na przejście. Po chwili doszło do potrącenia (wideo)
  Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Rzeszowie. Nagranie z monitoringu (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Studenci Uniwersytetu Medycznego zagrają dla małych pacjentów
  „Globalna wioska” w Lublinie. Bedzie można poznać kulturę, kuchnię i zwyczaje panujące w kilkunastu krajach
  Lublin na weekend. Sprawdź co się wydarzy
  „Zdrowy Nowy Rok, Zdrowe Ferie” – bezpłatne badania profilaktyczne w Tarasach Zamkowych
  UMCS zaprasza na Noc Biologów 2019
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.