690 680 960

Pościg za koparką po naszym regionie. Zatrzymano sprzęt za 3 mln złotych

Ponad 200 funkcjonariuszy z całego kraju brało udział w akcji wymierzonej w grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami maszyn budowlanych. Jedną z koparek zatrzymano pod Piaskami.

W sobotę funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili dużą akcję wymierzoną w przestępców zajmujących się kradzieżami a następnie sprzedażą kradzionego sprzętu budowlanego. Głównym celem było odzyskanie maszyn, które zostały skradzione na terenie krajów Unii Europejskiej. Akcję przeprowadzono na terenie województw: lubelskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. Brało w niej udział około 200 funkcjonariuszy.

Policjanci wytypowali ponad 50 miejsc, gdzie mogą znajdować się kradzione maszyny. W trakcie dokonanych przeszukań, zabezpieczono sprzęt którego wartość wstępnie oszacowano na 3 miliony złotych. Była to już kolejna akcja związana z prowadzoną od dłuższego czasu sprawę, dotyczącą paserstwa maszyn budowlanych, których kradzieże dokonywane były na terenie krajów Unii Europejskiej. Specjalistyczny sprzęt przestępcy transportowali do Polski, a następnie w garażach, znajdujących się na terenie Lubelszczyzny, przerabiali numery identyfikacyjne i po podrobieniu dokumentów, rejestrowali maszyny w urzędach.

Pościg za jedną z koparek odbył się w sobotę rano w okolicach Lublina. Okazało się, że maszyna ma zamontowane urządzenie GPS i po ustaleniu jej pozycji, funkcjonariusze przystąpili do akcji. Koparka była przewożona na lawecie i funkcjonariuszom udało się ją zatrzymać w okolicy Piask. Dotychczas w tej sprawie zarzuty usłyszało już 7 osób, lecz jak twierdzą funkcjonariusze, sprawa jest w dalszym ciągu rozwojowa i nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

(fot. CBŚP Lublin)
2015-04-20 16:38:50

7 komentarzy

 1. Pościg za koparką dobre 🙂 Policyjny walec dogonił i zatrzymał koparkę w okolicy Piask, po długim i wyczerpującym pościgu rozpoczętym przy granicy Niemiec. Jak by lawetą przewozili kradzione betoniarki „Pościg za betoniarkami”

 2. świetnie. A ukraińcy dalej handlują fajkami pod marketami.

  • Ukraińcy? raczej polscy fajkarze z kryminalną przeszłością stoją wiecznie pod NOVĄ i na targowiskach, a tzw. sekcja wywiadu Policji nie potrafi sobie z nimi poradzić, za to odliczać do emeryturki na koszt Podatnika świetnie potrafią, ba! Chyba nawet najlepiej im to wychodzi…

 3. Ukraińcy a niech sobie handlują – Ty zacznij koparkami kret…..nie

 4. 200 policjatów i aż 7 zatrzymanych. Super.

 5. Ciekawe czy znajdzie się pompa, która ukradli nam z budowy o wartości 70k…

 6. Kradzież niemcowi to nie kradzież.To wyrównanie rachunku.

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin