Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Trzonkiem od siekiery zmasakrował 58-latkowi głowę, twierdzi, że nie chciał zabić. Nowe zarzuty dla sprawcy brutalnego napadu

Nawet dożywocie grozi mieszkańcowi Leszkowic, który wspólnie z dwójką znajomych brał udział w napadzie na pracownika stacji paliw. Poszkodowany zmarł. Łupem bandytów padło 140 złotych.

Nie za rozbój i kradzież z włamaniem, lecz za dokonanie zabójstwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej odpowie 27-letni Damian S. z Leszkowic w powiecie lubartowskim. To on miał być bowiem głównym sprawcą brutalnego napadu na pracownika stacji paliw w Kolonii Pałecznica, który miał miejsce w nocy z 30 listopada na 1 grudnia 2017 roku.

Z ustaleń śledczych wynika, że pomysłodawcą i inicjatorem wszystkiego był 21-letni Damian D. To on zaproponował dokonanie napadu Damianowi S. i 17-letniej Magdalenie J. Obaj mężczyźni wcześniej wchodzili już wcześniej w konflikty z prawem. Najpierw całą trójką udali się do jednej z miejscowości w gminie Niedźwiada. Włamali się do ustawionego na posesji kontenera, skąd zabrali butlę gazową. Dzięki niej, mieli wywabić pracownika stacji paliw na zewnątrz.

Gdy byli na miejscu, 27-latek podszedł do okienka i powiedział, że chce wymienić butlę. Pracownik udał się pod znajdujący się w pobliżu kontener, otworzył go, a następnie sięgnął po jedną z butli. Wtedy Damian S. wyciągnął schowany pod bluzą drewniany trzonek od siekiery, zamachnął się, a następnie z całej siły uderzył mężczyznę w głowę. Udało się ustalić, że poszkodowany takich ciosów otrzymał minimum dwa, kolejne zaś skierowane były w jego twarz.

Gdy 58-latek padł na ziemię, napastnik przeszukał mu kieszenie. Zabrał znajdującą się tam gotówkę i uciekł. Jego łupem padło 140 złotych. Niebawem nieprzytomnego i ciężko rannego pracownika znalazł jego kolega wraz z przypadkowym klientem stacji. Mężczyzna trafił do szpitala, zaś powiadomieni o wszystkim policjanci zaczęli zabezpieczać ślady i poszukiwać sprawców.

Po kilku dniach wszyscy zostali zatrzymani. Podczas przesłuchania przyznali się do kradzieży, do rozboju przyznał się tylko 27-latek. Początkowo odpowiadał za dokonanie kradzieży z włamaniem i rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W międzyczasie jednak zmarł poszkodowany pracownik stacji paliw. Decyzją prokuratury, jego ciało zostało poddane sekcji zwłok. Jej wyniki nie pozostawiały wątpliwości, że przyczyną śmierci były obrażenia doznane w trakcie napadu. Mężczyzna miał m.in. zgruchotaną czaszkę.

W wyniku tego, zapadła decyzja o zmianie zarzutów. Śledczy uznali bowiem, że Damian S. zamierzając wykorzystać do napadu trzonek od siekiery i zadając nim tak silne ciosy, musiał mieć świadomość, że poszkodowany nie przeżyje. Dlatego też przedstawiono mu zarzut zabójstwa. Mężczyzna nie przyznaje się do winy zapewniając, że nie miał zamiaru pozbawić życia 58-latka.

(wideo – nadesłane)
2018-02-13 22:28:29

17 komentarzy

 1. sprzedamCnotęBimmera

  Jeden pedofil po gwałcie idzie i gwałci znowu, kolejny waląc w łep obuchem za 140zł zabija człowieka… Same nierokujące przypadki, a skoro nierokujące to po co to to utrzymywać, puszczać kablówkę, pingponga i Bóg wie co jeszcze ! Kara musi być odstraszającą a zarazem skuteczna ! Do pieca z takimi !

 2. Zaraz powie że nie jest lekarzem i nie wiedział że trzonkiem można zabić a więc nie miał takiego zamiaru. Poczekajmy na wyrok niech lublin112 informyin na bieżąco.

 3. Temu grozi dożywocie a dopiero co byliśmy zbulwersowani wyrokiem za zakatowanie staruszka .Straszna rozbieżność w tych karach .Za zabójstwo minimum 25 lat

 4. kara śmierci dla bandytów

  Jak na tym świecie dalej będą tak cackać się z nienadającymi się do życia w społeczeństwie bandytami ,to żle się to skończy …ciekawe czy kiedykolwiek znajdzie się jakiś mądry polityk i państwo ,które zacznie w skuteczny sposób eliminować takie chwasty …własnoręcznie wykopany dół gdzieś w lesie i kulka w łeb dla smiecia ,,,…żadnych pogrzebów z udziałem rodziny …myśłę ze z takiego państwa bandziory szybko by się wyniosły

 5. Kiedy w końcu będzie u nas kara śmierci??!
  Poszło ścierwo z trzonekiem? Czego mamy płacić i utrzymywać to coś?

 6. wiecej dostalby jakby sciął bezprawnie drzewo na swojej działce