Trzonkiem od siekiery zmasakrował 58-latkowi głowę, twierdzi, że nie chciał zabić. Nowe zarzuty dla sprawcy brutalnego napadu

Nawet dożywocie grozi mieszkańcowi Leszkowic, który wspólnie z dwójką znajomych brał udział w napadzie na pracownika stacji paliw. Poszkodowany zmarł. Łupem bandytów padło 140 złotych.

Nie za rozbój i kradzież z włamaniem, lecz za dokonanie zabójstwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej odpowie 27-letni Damian S. z Leszkowic w powiecie lubartowskim. To on miał być bowiem głównym sprawcą brutalnego napadu na pracownika stacji paliw w Kolonii Pałecznica, który miał miejsce w nocy z 30 listopada na 1 grudnia 2017 roku.

Z ustaleń śledczych wynika, że pomysłodawcą i inicjatorem wszystkiego był 21-letni Damian D. To on zaproponował dokonanie napadu Damianowi S. i 17-letniej Magdalenie J. Obaj mężczyźni wcześniej wchodzili już wcześniej w konflikty z prawem. Najpierw całą trójką udali się do jednej z miejscowości w gminie Niedźwiada. Włamali się do ustawionego na posesji kontenera, skąd zabrali butlę gazową. Dzięki niej, mieli wywabić pracownika stacji paliw na zewnątrz.

Gdy byli na miejscu, 27-latek podszedł do okienka i powiedział, że chce wymienić butlę. Pracownik udał się pod znajdujący się w pobliżu kontener, otworzył go, a następnie sięgnął po jedną z butli. Wtedy Damian S. wyciągnął schowany pod bluzą drewniany trzonek od siekiery, zamachnął się, a następnie z całej siły uderzył mężczyznę w głowę. Udało się ustalić, że poszkodowany takich ciosów otrzymał minimum dwa, kolejne zaś skierowane były w jego twarz.

Gdy 58-latek padł na ziemię, napastnik przeszukał mu kieszenie. Zabrał znajdującą się tam gotówkę i uciekł. Jego łupem padło 140 złotych. Niebawem nieprzytomnego i ciężko rannego pracownika znalazł jego kolega wraz z przypadkowym klientem stacji. Mężczyzna trafił do szpitala, zaś powiadomieni o wszystkim policjanci zaczęli zabezpieczać ślady i poszukiwać sprawców.

Po kilku dniach wszyscy zostali zatrzymani. Podczas przesłuchania przyznali się do kradzieży, do rozboju przyznał się tylko 27-latek. Początkowo odpowiadał za dokonanie kradzieży z włamaniem i rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W międzyczasie jednak zmarł poszkodowany pracownik stacji paliw. Decyzją prokuratury, jego ciało zostało poddane sekcji zwłok. Jej wyniki nie pozostawiały wątpliwości, że przyczyną śmierci były obrażenia doznane w trakcie napadu. Mężczyzna miał m.in. zgruchotaną czaszkę.

W wyniku tego, zapadła decyzja o zmianie zarzutów. Śledczy uznali bowiem, że Damian S. zamierzając wykorzystać do napadu trzonek od siekiery i zadając nim tak silne ciosy, musiał mieć świadomość, że poszkodowany nie przeżyje. Dlatego też przedstawiono mu zarzut zabójstwa. Mężczyzna nie przyznaje się do winy zapewniając, że nie miał zamiaru pozbawić życia 58-latka.

(wideo – nadesłane)
2018-02-13 22:28:29

Zobacz również

18 komentarzy

 1. Już sqwiel kręcić zaczyna. Zaraz zezna, że wcale go tam nie było.

 2. Gnoj 25 lat ma jak w banku.

 3. bez procesu utylizować

 4. Utylizować to ścierwo!!!

 5. zabić gnoja

 6. gdzie jego rodzina jak go wchowali

  • Rodzina pewnie ma takie same poglądy jak on
   Jabłko nie pada daleko od jabłoni.
   Dla takich życie czyjeś nie przedstawia żadnej wartości.W drastycznych wypadkach powinna być KŚ.

 7. Wyrwać chwasta !!!

 8. Taki zwyrodnialec powinien dostać dożywocie.

 9. sprzedamCnotęBimmera

  Tłukłem w łep, nawet mocno, zamachiwałem się z całej siły ale jak boga kocham nie chciałem zabić…
  TO CO CHCIAŁEŚ K&€*@WO ZROBIĆ?!?! POPRAWIĆ WŁOSY!?!!?! szkoda, ze nie ma karty śmierci…

 10. sprzedamCnotęBimmera

  K€*%&wa robi się referenda na temat takiej czy innej głupiej opcji a nie zrobi się na temat: Czy chciałby/chciałaby Pan/Pani aby w przylądkach zbrodni szczególnie bulwersującej społecznie, w stosunku do winnego jej popełnienia sąd mógł zastosować karę śmierci?

 11. sprzedamCnotęBimmera

  Jeden pedofil po gwałcie idzie i gwałci znowu, kolejny waląc w łep obuchem za 140zł zabija człowieka… Same nierokujące przypadki, a skoro nierokujące to po co to to utrzymywać, puszczać kablówkę, pingponga i Bóg wie co jeszcze ! Kara musi być odstraszającą a zarazem skuteczna ! Do pieca z takimi !

 12. Zaraz powie że nie jest lekarzem i nie wiedział że trzonkiem można zabić a więc nie miał takiego zamiaru. Poczekajmy na wyrok niech lublin112 informyin na bieżąco.

 13. Temu grozi dożywocie a dopiero co byliśmy zbulwersowani wyrokiem za zakatowanie staruszka .Straszna rozbieżność w tych karach .Za zabójstwo minimum 25 lat

 14. kara śmierci dla bandytów

  Jak na tym świecie dalej będą tak cackać się z nienadającymi się do życia w społeczeństwie bandytami ,to żle się to skończy …ciekawe czy kiedykolwiek znajdzie się jakiś mądry polityk i państwo ,które zacznie w skuteczny sposób eliminować takie chwasty …własnoręcznie wykopany dół gdzieś w lesie i kulka w łeb dla smiecia ,,,…żadnych pogrzebów z udziałem rodziny …myśłę ze z takiego państwa bandziory szybko by się wyniosły

 15. Kara śmierci w takiej „humanitarnej ” europie ? no gdzież takie rzeczy ….trzymać i żywić na koszt podatnika nierokujących bandytów w luksusach .Do kamieniołomów skurw….synów niech zapier….ją kilofem od rana do nocy o chlebie i wodzie

 16. Kiedy w końcu będzie u nas kara śmierci??!
  Poszło ścierwo z trzonekiem? Czego mamy płacić i utrzymywać to coś?

 17. wiecej dostalby jakby sciął bezprawnie drzewo na swojej działce

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online