690 680 960

Trwają przygotowania do przebudowy kolejnego odcinka drogi krajowej nr 74. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku

Trwa analiza ofert złożonych przez firmy zainteresowane przebudową kolejnego odcinka trasy między Zamościem a Janowem Lubelskim. Drogowcy zapewniają, że jeszcze w tym roku powinny ruszyć prace budowlane.

Trzy firmy chcą zająć się rozbudową kolejnego odcinka drogi krajowej nr 74, która łączy Janów Lubelski z Zamościem. Chodzi o ponad 10 km trasy między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Jak przyznają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zadanie to nie należy do łatwych. Wszystko dlatego, że droga jest górzysta i kręta.

Sama trasa pilnie wymaga modernizacji i dostosowania jej do najnowszych standardów. Plany zakładają, że na odcinku ok. 8,7 km, od obwodnicy Gorajca do przyszłej obwodnicy Szczebrzeszyna, zostanie ona rozbudowana, a pozostałe 1,6 km na terenie Szczebrzeszyna przejdzie gruntowny remont. W ramach inwestycji m.in. wymieniona będzie nawierzchnia i wzmocniona jej konstrukcja. Powstaną doświetlone przejścia dla pieszych z azylami, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przebudowane i wybudowane mają być też nowe chodniki, a także ścieżki rowerowe.

Planowana jest także przebudowa i budowa nowych zatok autobusowych, zjazdów indywidualnych i publicznych, oświetlenia drogowego oraz przejść ekologicznych dla zwierząt. Przebudowany zostanie również system odwodnienia drogi.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeznaczyła na ten cel 125,6 mln zł. Wszystkie oferty mieszczą się w tej kwocie. Najkorzystniejsza cenowo jest ta, złożona przez konsorcjum firm Rubau Polska i Poltores, która opiewa na 91,2 mln zł. Niemal po równo, gdyż na 115 i 116 mln zł, swoje prace wyceniły Strabag oraz konsorcjum firm Mota-Engil Central Europe i PBI Infrastruktura.

Teraz drogowcy przystąpią do analizy złożonych ofert, następnym krokiem ma być wybór najkorzystniejszej z nich. Podpisanie umowy z wykonawcą i rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest jeszcze w tym roku.

(fot. GDDKiA)

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!