690 680 960

Trwają przygotowania do przebudowy kolejnego odcinka drogi krajowej nr 74. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku

Trwa analiza ofert złożonych przez firmy zainteresowane przebudową kolejnego odcinka trasy między Zamościem a Janowem Lubelskim. Drogowcy zapewniają, że jeszcze w tym roku powinny ruszyć prace budowlane.

Trzy firmy chcą zająć się rozbudową kolejnego odcinka drogi krajowej nr 74, która łączy Janów Lubelski z Zamościem. Chodzi o ponad 10 km trasy między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Jak przyznają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zadanie to nie należy do łatwych. Wszystko dlatego, że droga jest górzysta i kręta.

Sama trasa pilnie wymaga modernizacji i dostosowania jej do najnowszych standardów. Plany zakładają, że na odcinku ok. 8,7 km, od obwodnicy Gorajca do przyszłej obwodnicy Szczebrzeszyna, zostanie ona rozbudowana, a pozostałe 1,6 km na terenie Szczebrzeszyna przejdzie gruntowny remont. W ramach inwestycji m.in. wymieniona będzie nawierzchnia i wzmocniona jej konstrukcja. Powstaną doświetlone przejścia dla pieszych z azylami, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, przebudowane i wybudowane mają być też nowe chodniki, a także ścieżki rowerowe.

Planowana jest także przebudowa i budowa nowych zatok autobusowych, zjazdów indywidualnych i publicznych, oświetlenia drogowego oraz przejść ekologicznych dla zwierząt. Przebudowany zostanie również system odwodnienia drogi.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przeznaczyła na ten cel 125,6 mln zł. Wszystkie oferty mieszczą się w tej kwocie. Najkorzystniejsza cenowo jest ta, złożona przez konsorcjum firm Rubau Polska i Poltores, która opiewa na 91,2 mln zł. Niemal po równo, gdyż na 115 i 116 mln zł, swoje prace wyceniły Strabag oraz konsorcjum firm Mota-Engil Central Europe i PBI Infrastruktura.

Teraz drogowcy przystąpią do analizy złożonych ofert, następnym krokiem ma być wybór najkorzystniejszej z nich. Podpisanie umowy z wykonawcą i rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest jeszcze w tym roku.

Trwają przygotowania do przebudowy kolejnego odcinka drogi krajowej nr 74. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku

(fot. GDDKiA)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.25%
  • GBP 5.0557zł 0.41%
  • EUR 4.3494zł 0%
  • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas