Wracają loty z lubelskiego lotniska do Kijowa

Po raz kolejny z Portu Lotniczego Lublin będzie można latać na wschód. Wraca połączenie z kijowskim lotniskiem Żuliany. Będzie ono realizowane dwa razy w tygodniu.

Od najbliższej niedzieli do siatki połączeń Portu Lotniczego Lublin wracają loty do Kijowa. Rejsy będą wykonywane dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele. Połączenie będzie realizowane przez linie lotnicze Wizz Air samolotami Airbus A320, które pomieszczą na pokładzie 180 podróżnych.

Wyloty z kijowskiego lotniska Żuliany zostały zaplanowane na godzinę 13:55, samolot w Lublinie wyląduje o 14:15. Z kolei samoloty z Lublina odlecą o godzinie 14:45, zaś w stolicy Ukrainy wylądują o 17:05. Godziny odlotów podane są w czasach lokalnych.

– Loty na Ukrainę, są ważne dla naszego regionu. Jestem przekonany, że połączenie z pewnością przyczyni się do umocnienia relacji biznesowych, ale także ożywi ruch turystyczny. Cieszymy się, że nasi pasażerowie ponownie będą mogli skorzystać z oferty lotów na wschód – mówi Krzysztof Wójtowicz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin.

To już trzecia próba uruchomienia stałego połączenia Lublina do Kijowa. Od czerwca 2018 roku połączenie wykonywały ukraińskie linie lotnicze Bravo Airways. Samolot z Lublina do Kijowa startował w poniedziałki, czwartki i piątki, jednak po 1,5 miesiąca kierunek został zlikwidowany. Decyzję tłumaczono m.in. niewielkim zainteresowaniem wśród pasażerów.

Wcześniej połączenie było obsługiwane właśnie przez linie lotnicze Wizz Air. Samoloty z Lublina do Kijowa latały od sierpnia 2017 do października 2018 roku. Po tym, jak przewoźnik dokonał zmian w swojej siatce połączeń, kierunek ten został zawieszony.

(fot. Krzysztof Wiśniewski/archiwum)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. Co znaczy „połaszenie” ?

 2. Kijowo…w wakacje to się spędza w balii albo na krecie

 3. Bylem w Kijowie. Lotnisko ok, prawie w centrum. Dojazd wszedzie dobry. Natomiast po wyladowaniu w Świdniku poczulem sie jakby wysadzili mnie w szczerym polu. Ludzie zdezorientowani szukali jakiejs komunikacji ze swiatem. Pozostalo jedynie taxi. Tak lubelskie lotnisko sie promuje

  • To chyba tylko w tym Kijowie byłeś samolotem i nigdzie indziej. Tak własnie działają małe lotniska na które latają tanie linie lotnicze. U nas i tak możesz się cieszyć, bo do miasta nie masz jeszcze tak daleko. Ale w innych rajach to nawet 50 km od jakiejś większej aglomeracji potrafią Cię wysadzić.

 4. czyli z Kijowa do Lublina 20 minut lotu,a z Lublina do Kijowa za 2 godziny i 20 minut lotu

 5. przez Kijów importuje się obywateli beznapletkowych – drukarka paszportów nie stygnie

 6. a kiedy oddadzą połączenie z Doncaster ???

 7. A moze by tak przywrocic do Liverpool na stale ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki