690 680 960

Tragiczny wypadek pod Hrubieszowem, nie żyje jedna osoba (zdjęcia)

W czwartek rano w miejscowości Terebiń doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zderzenia auta z drzewem śmierć poniosła jedna osoba.

Do wypadku doszło dzisiaj koło godziny 9:20 na drodze Wojewódzkiej nr 850 w miejscowości Terebiń w powiecie hrubieszowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Hrubieszowa, Werbkowic i Turkowic, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że wypadkowi uległ samochód osobowy, który uderzył w drzewo i znajdował się w rowie. Pojazdem podróżowała jedna osoba. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych strażacy uwolnili osobę poszkodowaną i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Ratownicy niezwłocznie podjęli resuscytację, która nie odniosła skutku. Kierowca w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Prawdopodobnie przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

(fot. KP PSP w Hrubieszowie)

20 komentarzy

 1. Szybciej, szybciej!

  • Drzewo szybciej nie urośnie. Ze 40 lat potrzeba, żeby osiągnęło takie rozmiary.

   • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

    Dlatego jest ich coraz mniej i w potrzebie trudno trafić na drzewo stosownej grubości…
    Są co prawda zastępowane słupami, barierkami idioto odpornymi czy nawet przepustami, ale to już nie to…

  • Nie wolno zapi…lać szybciej niż potrafi latać twój anioł stróż. Warto zapamiętać.

 2. „niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze” – to jedno. Drugie to nie przestrzeganie obowiązującego ograniczenia prędkości. To mogą być dwie różne wartości, szczególnie przy mokrej nawierzchni. Jedynie w sprzyjających warunkach prędkość bezpieczna = prędkość dopuszczalna.

 3. Ale dlaczego wybrał drzewo??? A nie ten prześwit między drzewami?? Juź się nigdy nie dowiemy. Zabrał tajemnicę do grobu.

  • Ile masz tego prześwitu jeżeli odchylenie toru jazdy od linii drzew wynosi tylko kilka stopni. Podpowiem Ci, że jest to funkcja zależna od kąta, rozstawu drzew (trzeba brać ją w świetle drzew) oraz od szerokości samochodu. Przy kącie kilku/kilkunastu stopni samochód się nie zmieści.

   • Franiu panna młoda mówiła teź źe się nie zmieści? A pan młody mówi do niej , wesele nie tyle kosztowało by teraz się nie zmieściło , potem były chrzciny.

  • Tajemnicę zabrał do grobu, bo to zły człowiek był…

 4. Szkoda, że tam nie stał żółty karmnik. Kierujący by za pewne żył. A może to i dobrze, że wyeliminował skutecznie największe zagrożenie na naszych drogach. I w tym wszystkim nie wyrządził krzywdy innym osobom. A drzewo? Chyba dojdzie do siebie.
  Czy ten wypadek nosi znamiona selekcji naturalnej?

 5. W tym czasie policjanci drogówki łapali bandytów drogowych na rowerach. A ten zrobił ich w konia i pojechał samochodem.

 6. I pomyśleć, że gdyby jeden z warunków był spełniony, to kierujący by przeżył.
  Oto te warunki:
  -prędkość dostosowana do warunków
  -brak drzew* przy drodze
  *) słupów, przepustów, itp.
  Otrzymujemy z tego, że trzeba:
  -wyciąć drzewa
  -jeździć drogami przy których nie ma drzew
  -dostosować prędkość
  Przy tym ostatnim dostajemy jeszcze taki bonus, że szanse uniknięcie wypadku, oraz ewentualnych konsekwencji zderzenia znacznie rosną także przy zderzeniu z innym pojazdem, z dzikim zwierzęciem, itp.

  • Mógł urodzić się przecież Beduinem i popierdzielać na wielbłądzie po pustyni a tam przecież nie ma drzew.

 7. Tak sie konczy jak prawko za jajka kupione hehe

 8. I znowu ofiara zakrętu ? Zawsze mówię ze za te zakręty na drogach powinien ktoś beknąć …ileż to wirtuozów kierownicy skończyło swoją szybką jazdę przez takie zakręty ? tysiące ,setki tysięcy ….

 9. Fakty co do wypadku są takie że miejsce zdarzenia jest fatalne bo było już tam kilka wypadków nawet śmiertelnych . Droga budowana w latach 60 jeszcze końmi (dosłownie) . Stan drogi fatalny , wcześniejszy zakos drogi załamany od linijki nie łukiem do tego ciągle zapadające się przepusty które co roku łopatą rementują by jakoś wyglądało a po miesiącu znów hopka . We wcześniejszych wypadkach w tym miejscu stwierdzano przyczynę właśnie zły stan drogi ale jak to w tym powiecie nic się nie zmienia .

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin