Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Po tragicznej śmierci dwóch braci, w Biszczy ogłoszono żałobę

Wójt gminy Biszcza, w związku z tragiczną śmiercią dwóch młodych mieszkańców, ogłosił na terenie gminy żałobę. Bracia zginęli w wypadku samochodowym.

To był jeden z najtragiczniejszych wypadków na tym terenie od wielu lat. Co więcej, zginęło w nim dwóch młodych mieszkańców gminy Biszcza. Kamil i Mateusz byli braćmi, jeden miał 16, drugi 20 lat. Wsiedli do samochodu razem z pijanym kierowcą, który jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto uderzyło w rosnące tuż przy jezdni drzewa oraz dachowało.

Tragiczna śmierć braci poruszyła całą lokalną społeczność. W związku z tym, wójt ogłosił żałobę na terenie całej gminy. Będzie ona trwała aż do dnia pogrzebu. Na ten czas, na budynku Urzędu Gminy Biszcza oraz na budynkach jednostek organizacyjnych gminy, umieszczona zostanie flaga z kirem. Dodatkowo zalecono odwołanie wszystkich imprez o charakterze rozrywkowym.

Cały czas trwa policyjne i prokuratorskie śledztwo w sprawie poniedziałkowego wypadku. Jak udało nam się ustalić, śledczy wskazują na dwie główne przyczyny zdarzenia. Pierwsza to nietrzeźwość 21-letniego kierowcy, druga to nadmierna prędkość z jaką się poruszał. Na drodze panowały wtedy trudne warunki atmosferyczne.

(fot. policja)
2017-01-03 21:26:52

26 komentarzy

  1. nie bardzo rozumiem ,alkohol mógł być przyczyną … a tu już teza moczymordy itp … równie dobrze opona mogła strzelić itp. nie oceniajcie za wczasu moze chłopaków trochę poniosło , tragedia wielka i wyrazy wspólczucia żadnego z was nigdy nie poniosło ??? nie znam tej miejscowości ,ale dlaczego nie ?? gdyby w Lublinie po każdym wypadku była żałoba to pewnie byśmy się do tego przyzwyczaili ,a tam nie jest to codziennością a wiec wielki szacun

  2. Nie rozumiem o co tyle szumu ????? Ogłosili żałobę w gminie żeby łączyć się i bólu i rozpaczy z rodziną , uważam że łady gest . Jeżeli ktoś nie czuje potrzeby serca żałobować prosze bardzo niech włączy sobie patefon zrobi disco i niech sobie tańczy i śpiewa aż do upadłego .Wyrazy współczucia dla rodziny

  3. A więc niestety kolejna śmierć na życzenie.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo