Obywatel Rumunii chciał dotrzeć do Szwajcarii. Wpadł na granicy

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Dołhobyczowa w rejonie granicy zatrzymali obywatela Rumunii. Mężczyzna chciał nielegalnie przekroczyć granicę Polski z Ukrainą.

Do zdarzenia doszło w ostatni dzień 2016 roku w rejonie polsko-ukraińskiej granicy. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Dołhobyczowie zauważyli osobę, która próbowała nielegalnie przejść przez granicę z Polski na Ukrainę.

– Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę, uniemożliwiając mu jego dalszą wędrówkę. Zatrzymanym okazał się 46-letni obywatel Rumunii, który w rozmowie z funkcjonariuszami, przyznał, iż zamierzał przekroczyć granicę państwa wbrew przepisom. Celem jego wędrówki miała być docelowo Szwajcaria, gdzie aktualnie przebywa jego rodzina – informuj Dariusz Sienicki z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Mężczyzna został pouczony, poinformowano go w jakim rejonie Polski przebywa oraz jak bezpiecznie może powrócić do swojego kraju.

– Funkcjonariusze NOSG, zapobiegali już wcześniej nielegalnym próbom przekroczenia granicy państwowej z Polski na Ukrainę. Zazwyczaj były to jednak sporadyczne sytuacje, kiedy to obywatele Ukrainy, chcąc uniknąć konsekwencji związanych z przedłużeniem swego pobytu na terytorium Polski, próbowali w ten sposób wrócić do swojego kraju – wyjaśnia Dariusz Sienicki.

2017-01-03 18:31:04
(fot. NOSG)

Zobacz również

6 komentarzy

  1. Po co było ich zatrzymywać skoro szli do Szwecji ?

  2. Bine aţi venit. Polonia!

  3. Powinni go puścić. Ziemia w końcu jest okrągła.Doszedłby z drugiej strony.

  4. Można żartować ale ja się pytam jak on przekroczył granicę i znalazł się w Polsce? Teleportował się z Rumuni lecz współrzędne pomylił i wracającego dopiero zatrzymali? Z drugiej strony, mało rozgarnięty chłopina. Mógł spokojne na zachód powędrować i nikt by mu w tym nie przeszkodził.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021