Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Tragedia w jednym z mieszkań. 38-latek zatruł się tlenkiem węgla

W jednym z mieszkań na terenie Tomaszowa Lubelskiego doszło do śmierci mężczyzny w wyniki zatrucia tlenkiem węgla. Obecnie prowadzone jest śledztwo, które ustali szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 23 na terenie Tomaszowa Lubelskiego. Służby ratunkowe zostały skierowane do jednego z mieszkań, gdzie miała przebywać osoba, która prawdopodobnie straciła przytomność. Służby zaalarmowała rodzina 38-latka, zaniepokojona brakiem kontaktu z mężczyzną.

Na miejscu okazało się, że drzwi do mieszkania były zamknięte, więc strażacy weszli do środka siłowo. W mieszkaniu natrafiono na niedającego oznak życia 38-latka. Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną śmierci mężczyzny było zatrucie tlenkiem węgla wydobywającego się z piecyka gazowego. Wysokie stężenie tego gazu w mieszkaniu stwierdzili będący na miejscu strażacy.

Prowadzone w tej sprawie śledztwo wykaże szczegółowe okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia, a ostateczna przyczyna śmierci mężczyzny będzie znana po przeprowadzonej sekcji zwłok.

Przypominamy, że czad (tlenek węgla) to silnie toksyczny gaz, który jest bezbarwny i bezwonny. Człowiek nie jest w stanie go wyczuć ani zobaczyć. W odpowiednim stężeniu potrafi najpierw uśpić, a potem zabić ofiarę w kilkanaście minut. Dlatego tak ważne jest utrzymaniu w należytym stanie technicznym wszystkich urządzeń wykorzystywanych do ogrzewania mieszkań. Pamiętajmy o corocznym przeglądzie pieców oraz instalacji kominowych i wentylacyjnych.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

Autor: redakcja

4 komentarze

  1. Wielu poucza innych na forum, żeby nosić odblaski, bo na drogach niebezpiecznie. Choć sami latają aŁdicą nocą setką po wsi.
    Pouczają innych, żeby chodzić w kasku, a sami żałują pieniędzy na czujnik CO.

  2. Wierna słuchaczka Radia Ma "Wieprzową twarz"

    Zatruł się tlenkiem węgla, czyli po polsku: dał se czadu.

  3. Franiu, pozwól Polakom być mądrymi po szkodzie 😆