Trafił do aresztu za pobicie z użyciem siekiery

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego zatrzymali mężczyznę, który odpowie za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 33-latek usłyszał również zarzut uszkodzenia mienia. O losie mieszkańca gminy Międzyrzec Podlaski zadecyduje sąd.

W minioną niedzielę na terenie gminy Międzyrzec Podlaski, podczas awantury doszło do pobicia i zniszczenia mienia. Policjanci interweniujący na miejscu zauważyli mężczyznę, który na widok mundurowych zaczął uciekać. Funkcjonariusze szybko zatrzymali go. Okazało się, że jest to 33-letni mieszkaniec gm. Międzyrzec Podlaski.

Na miejscu znajdował się pokrzywdzony 31-latek. Mężczyzna relacjonował, że mężczyźni razem z innymi osobami wynajmują pokoje i tego dnia doszło pomiędzy nimi do awantury. 33-latek w pewnym momencie przyniósł siekierę, którą próbował uderzyć jednego z obecnych. To wówczas 31-latek stanął w obronie atakowanego. W wyniku tego został uderzony siekierą. Obrażeń ciała doznał też drugi z zaatakowanych mężczyzn.

W trakcie awantury doszło również do uszkodzenia mienia. W mieszkaniu zostały wyłamane drzwi oraz uszkodzone znajdujące się tam przedmioty. Wartość strat oszacowana została przez właścicielkę na kwotę około 1,5 tys. zł.

W całym zdarzeniu brała udział również konkubina 33-latka. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. W chwili zatrzymania był pijany. Badanie wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie. Sąd zastosował wobec 33-latka tymczasowy areszt. Mężczyzna odpowie za pobicie pokrzywdzonych oraz użycie wobec nich niebezpiecznego narzędzia oraz uszkodzenie mienia.

33-latek zarzuty usłyszał w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo. Za popełnione czyny grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę. Zarzuty w tej sprawie usłyszała też 37-letnia partnerka mężczyzny. W jej przypadku zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

(fot. Policja Biała Podlaska)

3 komentarze

 1. A gdzie główna przyczyna takiego zachowania?
  Otóż tą przyczyną jest brak edukacji seksualnej owego człowieka w trakcie jego edukacji szkolnej. Gdyby była edukacja seksualna, człowiek ten by był w przyszłości mniej agresywny, ale i też bardziej tolerancyjny i otwarty na świat. Wszystkiemu winna jest katecheza, która wzbudza agresje wśród uczniów. Zamiast na katecheze można by przeznaczać pieniądze bardziej sensownie czyli na edukacje seksualną. Tylko to jest słuszna droga do 22 wieku.

 2. jakby chciał pobić to by użył pałki albo klucza
  skoro miał siekie to chciał zabić

 3. Czy ja dobrze zrozumialem ? „pobicie z uzyciem siekiery” ? ….to raczej próba zabójstwa a nie pobicie ….

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7416zł -0.75%
  • GBP 5.0897zł -0.21%
  • EUR 4.5342zł -0.29%
  • CHF 4.213zł -0.38%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL