Toyota uderzyła w betonowy przepust. Kierowca walczy o życie

Poważne utrudnienia dla kierowców na trasie Lublin – Biłgoraj. Samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w betonowy przepust. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 19:30 w miejscowości Głuszczyzna w powiecie lubelskim. Jak ustaliliśmy, kierujący samochodem osobowym mężczyzna, jadąc w kierunku Lublina, na łuku jezdni stracił panowanie nad kierownicą, w wyniku czego auto zjechało na przeciwległy pas ruchu, następnie do przydrożnego rowu po czym uderzyło w betonowy przepust. Siła uderzenia była tak duża, że wrak pojazdu został wyrzucony z powrotem na jezdnię.

Świadkowie zdarzenia natychmiast poinformowali o wszystkim służby ratunkowe. Na miejsce przyjechały trzy zastępy straży pożarnej, karetki pogotowia ratunkowego oraz policja. W toyocie znajdowały się dwie osoby, kierowca oraz pasażer. Przybyli na miejsce jako pierwsi strażacy z Mętowa musieli użyć narzędzi hydraulicznych by uwolnić poszkodowanych. Obaj zostali przetransportowani do szpitala.

Kierujący autem, 32-latek był nieprzytomny, jego stan jest ciężki, lekarze walczą o jego życie. Pasażer pojazdu, 31-latek doznał licznych obrażeń jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze lubelskiej drogówki ustalają teraz okoliczności oraz przyczyny zdarzenia.

Wstępnie podejrzewają, że do wypadku przyczyniły się: brawura oraz alkohol. Od kierowcy czuć było silną woń alkoholu, została mu pobrana krew do badań. Z kolei świadkowie wyjaśniali, że auto jechało z bardzo dużą szybkością.

W miejscu wypadku występują utrudnienia w ruchu. Zablokowany jest pas jezdni w kierunku Biłgoraja. Pojazdy przepuszczane są wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 22.


Większy widok mapy(fot. lublin112.pl)


(fot. Czytelnik Marcin)
(fot. lublin112)
2014-09-22 20:32:04

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika