Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

To już pewne. Wiosną ma ruszć budowa nowego mostu na wjeździe do Łęcznej

Na wjeździe do Łęcznej od strony Lublina, w ciągu drogi krajowej nr 82, zostanie wybudowany nowy most. Właśnie ruszyło poszukiwanie wykonawcy inwestycji.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na budowę nowego mostu nad rzeką Wieprz na wjeździe do miasta od strony Lublina. Tym samym zapowiadana od wielu lat inwestycja wchodzi w decydującą fazę. W ciągu najbliższych kilku miesięcy drogowcy planują wybrać wykonawcę i podpisać umowę, aby w I kwartale przyszłego roku rozpoczęły się prace. W dokumentacji ujęto, że realizacja zadnia ma potrwać 23 miesiące, co oznacza, że most powinien być gotowy na przełomie 2023 i 2024 roku.

Nowa przeprawa będzie zlokalizowana tuż obok istniejącego obiektu. Jadąc od Lublina, będzie to po jego lewej stronie. Most ma być szerszy, z jezdnią o szerokości siedmiu metrów, do tego dochodzą półmetrowe opaski bezpieczeństwa oraz ciągi pieszo-rowerowe po obu stronach. Jednak co najważniejsze, nowy most będzie znacznie wytrzymalszy, gdyż przystosowany do obciążeń do 50 ton.

Obecny obiekt, z którego korzystają kierowcy, został zbudowany w 1966 roku. Zaprojektowano go dla ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 30 ton. Obecnie znajduje się w złym stanie technicznym. Będzie wykorzystywany do czasu wybudowania nowego obiektu.

To już pewne. Wiosną ma ruszć budowa nowego mostu na wjeździe do Łęcznej

(fot. GDDKiA)

13 komentarzy

 1. Znajdziecie takiego co będzie to robił 5lat

 2. Skoro już budują, to nie da się zrobić takiego na cztery pasy ruchu?

  • Będą właśnie 4 pasy ruchu. 2 rowerowe + 2 pasy ruchu ogólnego. Razem 4. No i jeszcze chodniki, ale to już do pasów ruchu się nie zalicza.

 3. O losie to teraz Łyncna będzie jednym wielkim placem budowy bo to i obwodnica i tory kolejowe z Lublina a teraz jeszcze most….. Na wykonawcę proponuje firmę co budowała wiadukt na Diamentowej w Lublinie może troszeczkę dłużej ale za to solidnie

 4. Ten z diamentowej ,był dobry ponad 3 lata gamonie

 5. Podpis elektroniczny

  A następnie Tom Cruise wpadnie z ekipą i wysadzą stary most na potrzeby filmu.

 6. Obecny most służył by jeszcze z 200 lat.

 7. Po co tak szeroki most skoro do Łyncznej biegnie wąska uliczka z Lublina i z dużymi ograniczeniami ze względu na wolno przechodzące krowy?

 8. Po to aby te krowy wylądowały w oborze w Łęcznej.

  • franio to taka urzednicza popierdułka, przyjdzie rano do pracy, wypije kawke i wypisuje durnoty na necie, bo tylko na tyle go stać.

 9. Nowa DK 82 też by się przydała, obecnie DW mają lepszy standard.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo