Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Przy obwodnicy Janowa Lubelskiego powstaną stacje paliw i restauracje

Ruszyło poszukiwanie firm, które wybudują stacje paliw oraz obiekty gastronomiczne w Miejscach Obsługi Podróżnych na wysokości Janowa Lubelskiego. Na jednym z nich przewidziano również miejsce pod obiekt noclegowy w formie motelu.

Na zlokalizowanych przy drodze ekspresowej S19 na wysokości Janowa Lubelskiego Miejscach Obsługi Podróżnych powstaną stacje paliw oraz obiekty gastronomiczne. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poszukuje dzierżawców, którzy je zagospodarują. Zwycięzca przetargu będzie miał dwa lata na zrealizowanie inwestycji oraz uruchomienie obiektów.

Położony przy jezdni w kierunku Rzeszowa MOP Janów Lubelski Zachód posiada 90 miejsc dla samochodów osobowych, 31 dla ciężarowych, 3 dla autokarów oraz 4 dla samochodów osób niepełnosprawnych. Znacznie większy jest MOP Janów Lubelski Wschód, ulokowany przy jezdni w kierunku Lublina. Znajdują się na nim 142 miejsca dla samochodów osobowych, 35 dla samochodów ciężarowych, 8 dla autokarów i 12 dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Na obu ulokowano też po 12 zadaszonych miejsc piknikowych. Dodatkowo na terenie MOP Janów Lubelski Wschód przewidziano miejsce pod obiekt noclegowy w formie motelu.

Oba obiekty stanowią odrębne przedmioty dzierżawy, w obu przypadkach jej czas określono na okres 20 lat od dnia podpisania umowy. Oferty przyjmowane będą do 18 października. Minimalny czynsz za każdy z MOP-ów wynosi 15 tys. zł, do tego dochodzi czynsz od przychodu.

(fot. GDDKiA)

18 komentarzy

  1. No i dobrze jak takiego wielkiego miasta jak lublin nie stać na całą obwodnicę to niech ma Janów .

    • Franiu. To nie jest obwodnica Janowa tylko droga obok Janowa.A Lublin , niby kozi gród, objechany jest w trzech czwartych. Brak tylko kawałka do wylotu na Biłgoraj

Z kraju

Polityka i społeczeństwo