690 680 960

Ten błysk oznacza rychłe nadejście wezwania do zapłaty. Fotoradar w Lublinie już rejestruje przekroczenia prędkości (foto)

Uruchomiony został już w ubiegłym tygodniu, jednak dopiero teraz zarejestrowane wykroczenia będą rozliczane. Pierwszy w Lublinie fotoradar zaczął normalną pracę.

W poniedziałek, w samo południe, fotoradar przy al. Solidarności w Lublinie został przestawiony w tryb rejestracji wykroczeń. Oznacza to, że kierowcy, którzy zauważą charakterystyczny błysk urządzenia, muszą się spodziewać przesyłki ze zdjęciem oraz propozycją mandatu.

Przypomnijmy, pierwszy po długiej przerwie fotoradar na terenie miasta został zamontowany przy al. Solidarności między wiaduktem Poniatowskiego a rondem Kuklińskiego. Maszt ustawiono już w grudniu, jednak opóźniały się prace związane z wykonaniem przyłącza energetycznego, które jest niezbędne do pracy urządzenia.

W ubiegłym tygodniu specjaliści z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym uzupełnili fotoradar w sprzęt pomiarowy. Jednak przez pierwsze dni prowadzone były testy. Chodzi o sprawdzenie, czy wszystko działa prawidłowo. Przypominamy, dozwolona prędkość w tym miejscu wynosi 70 km/h.

(fot. CANARD)

26 komentarzy

 1. Na odcinku, na którym stoi radar jest ograniczanie do 70 km/h.

  Czyżby i to dla najlepszych kierowców Europy było za mało??

 2. Będzie więcej wypadków jak ludzie bedą nagle nerwowo hamować.

  • Nie przesadzaj wielu kierowców już jeździ spokojniej niech się rajdowcy trzymają za portfele…hahaha. Takich radarów w Lublinie powinno być min 10-15 szt

   • Tak i ci spokojni kierowcy jadą 35km/h przez miasto. Bo za mało jeszcze jest zakorkowane.

    • A gdzie ty chcesz szybciej po centrum jeździć? 50 ustawowo max, nie więcej. Po to masz obwodnice wewnętrzną i zewnętrzną żeby szybciej przejechać z jednej dzielnicy na drugą.
     Swoją drogą to to większosć mandatów z tego radaru będzie pewnie dla podlubelskich wsi i miast.

 3. W trochę złym miejscu ten radar jest ustawiony – na tej wysokości zazwyczaj i tak już stoi korek. To czym miałoby się tą prędkość przekraczać? Monstertruckiem?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska