Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Miał niemal 2,5 promila, posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Doprowadził do kolizji (zdjęcia)

Wsiadł za kierownicę auta, pomimo że nie powinien. Doprowadził do kolizji, w wyniku której dwie osoby trafiły do szpitala. Wkrótce 32-latek stanie przed sądem i odpowie za swoje postępowanie.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek na ul. Łukasińskiego w Zamościu. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych.

Mundurowi pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Kia nie zachował bezpiecznej odległości za jadącym przed nim audi i najechał na jego tył. W czasie, gdy doszło do zderzenia kierujący audi skręcał w ulicę Pereca. Do szpitala trafiły dwie osoby, podróżujące audi.

Po badaniach okazało się, że mężczyźni mogli wrócić do domu, z kolizji wyszli bez obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że 22-latek z audi był trzeźwy. Natomiast kierujący kia 32-latek z Zamościa w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu. Ponadto w policyjnych systemach funkcjonariusze sprawdzili, że 32-latek posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Odpowie wkrótce za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu.

Niestosowanie się do orzeczonych przez sąd zakazów jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia, utratę prawa jazdy oraz obowiązek wpłaty na wskazany przez sąd cel określonej kwoty, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych.

Miał niemal 2,5 promila, posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Doprowadził do kolizji (zdjęcia)

(fot. Policja Zamość)

12 komentarzy

 1. Dostanie drugi dożywtowni zakaz prowadzenia to wtedy zobaczy…

  • Za 2,5 promila już powinien zacząć odsiadkę w wymiarze 250 dni. A potem niech mu dowalą kolejny zakaz, grzywnę, zawiasy…

 2. A jak dostanie trzeci zakaz to też będzie jeździł

 3. Pane sendzio, „nie strasz, nie straż bo zanieczyścisz gacie”. A prawo jazdy do jeżdżenia nie potszebne. za miesionc zobaczymy sie znuf. Nara.

 4. miejski menel w akcji

 5. Krótka piłka – na Ukrainę go.

 6. Pijanych kierowców powinni traktować jako potencjalnych zabójców, dlatego za jazdę po pijaku powinno być co najmniej 25 lat więzienia bezwzględnego, a za spowodowanie wypadku po pijaku zabijając przy tym kogoś kara dożywocia lub kara śmierci.

  • Niech to będzie nawet 2 tygodnie/miesiące aresztu. Byle nie kara w zawieszeniu + kolejny zakaz kierowania.
   32 lata i dożywotni zakaz. Za jazdę rowerem po chodniku raczej tego nie dostał.

 7. Death Penalty dobrze piszesz popieram ponieważ nigdy nie wyeliminujemy jeżdżących nietrzeźwych pojazdami a oni stanowią największe zagrożenie na drodze.

 8. Coś mi się w tej historii tu nie klei.
  1. Kierujący aŁdi tak zamulał na drodze, że ten z tyłu nie wytrzymał.
  2. Kierujący aŁdi był trzeźwy.
  3. Kierujący aŁdi posiadał PJ i nie miał aktualnego zakazu kierowania.

 9. Za każdym razem powinni takiemu zabierać samochód i wlepiać zakaz kupienia/wypożyczenia kolejnego.

 10. Na 100% będzie jeździł dalej, sa tacy co 35x byli zatrzymywani, jeżdżą nadal

Z kraju