690 680 960

Szpitale z naszego regionu wśród najlepszych w kraju. Zajęły wysokie pozycje w rankingach

Dwa szpitale z województwa lubelskiego znalazły się w pierwszej dziesiątce najlepszych placówek w Polsce. W całej setce ujęto ich osiem.

W najnowszym rankingu stu najlepszych szpitali w Polsce, ujętych zostało osiem placówek z naszego województwa. Dwie z nich zakwalifikowały się do pierwszej dziesiątki. Na czwartym miejscu zestawienia „Bezpieczny Szpital Przyszłości” znalazł się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, na siódmym Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Listę opracowało Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i firma doradcza Idea.

Program „Bezpieczny Szpital Przyszłości” promuje bezpieczeństwo w szpitalach prywatnych i publicznych, poprzez edukację managerów i personelu medycznego, dostarczanie wiedzy na temat przeciwdziałania zdarzeniom niepożądanym, relacji z NFZ, zmian w prawie wpływających na funkcjonowanie szpitali oraz pozyskiwania środków na rozwój i restrukturyzację. W ramach akcji co roku organizowany jest ranking najlepszych szpitali pod kątem zapewnienia opieki medycznej.

Z pozostałych placówek naszego regionu, na 27 miejscu uplasował się Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Lublinie, na 50 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie, na 69 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Parczewie, na 80 Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim. Listę zamykają Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie, który zajął 99 miejsce i Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie z setną pozycją w rankingu.

(fot. SPZOZ Kraśnik – zdjęcie ilustracyjne)
2017-12-17 :53:06

16 komentarzy

  1. Województwo Lubelskie

    A ŁYNCNA to gdzie?

    • No właśnie gdzie? Takiej wysokiej klasy specjaliści, że nawet nie chcą rozmawiać z pacjentem, ani zajrzeć w dokumentację medyczną np. taki jeden rudawy z ortopedii, to dopiero nie powiem co…Człowiek szuka ratunku, ale do niego nie ma po co.

  2. Kraśnickie? Ta umieralnia ? Jestem w szoku. Nie znam ani jednej osoby, która w najmniejszym stopniu byłaby zadowolona z tego szpitala.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie