Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

„Bóg miłuje prawo i sprawiedliwość” – Ksiądz z Lublina w czasie wyborów przypomniał o swoich przekonaniach politycznych

W niedzielę, podczas mszy w jednym z lubelskich kościołów, prowadzący nabożeństwo proboszcz nawiązał do jednej z partii politycznej. Nie po raz pierwszy. Od kilku lat znany jest on z podobnych zachowań.

Po raz kolejny w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lublinie podczas mszy świętej wierni mogli usłyszeć polityczne przekonania księdza proboszcza. W niedzielę, a więc w trakcie trwających wyborów samorządowych, odśpiewany został psalm, w trakcie którego, zaraz po modlitwie za zmarłych proboszcz wygłosił m.in. słowa: „Na koniec przypomnę jedno zdanie z dzisiejszego psalmu … Bóg miłuje prawo i sprawiedliwość”.

Jak wyjaśniał nam jeden z uczestników południowej mszy, reakcja wiernych była jednoznaczna, niektórzy tylko się uśmiechnęli, inni nerwowo rozglądali się wokół, starając się sprawdzić zachowanie innych w tej niecodziennej sytuacji. Niektórzy zaczęli się nawet głośno śmiać. Jak dodaje nasz czytelnik, podobnie było na jednej z poprzednich mszy.

-Ksiądz, w moim mniemaniu, dokonał agitacji wyborczej, tym samym łamiąc art. 498 Kodeksu Wyborczego. Wykorzystanie wersetu Biblii w tak obłudny i bezczelny sposób, przez osobę rzekomo uczoną, doktora teologii, dokonanie tak prymitywnej, cynicznej i bezczelnej manipulacji, próby wpłynięcia na masy wykorzystując swoją pozycję, jest według mnie policzkiem wymierzonym w Państwo Polskie, zgromadzonych na mszy wiernych, oraz Kościół jako ogólnoświatową organizację – tłumaczy pan Sławomir.

Ze względu, że ksiądz ten znany jest z podobnych zachowań, jeden z wiernych spodziewając się i tym razem politycznych akcentów podczas nabożeństwa, za pomocą dyktafonu w telefonie nagrał słowa proboszcza. Ma to stanowić dowód w ewentualnym postępowaniu sądowym. Nagranie zostało również wysłane do Archidiecezji lubelskiej i Biskupa Tadeusza Pieronka.

-Jako członek Kościoła mam żal do hierarchii kościelnej, gdyż to nie jest pierwszy raz na przestrzeni lat, gdy zachowanie wspomnianego księdza w okresie wyborczym- eufemistycznie mówiąc- odbiegało od szablonu. Fakt ten był już opisywany w mediach nieraz i przełożeni rzeczonego księdza najwyraźniej nie chcą, nie mogą, albo nie potrafią przywołać go do tak zwanego porządku – dodaje nasz czytelnik.

Nie tak dawno, gdyż w połowie sierpnia informowaliśmy o kampanii wyborczej, jaka miała miejsce na porannej mszy w tym kościele. Z kazania wygłoszonego przez proboszcza wyraźnie można było odczytać, na kogo należy głosować, a na kogo nie. Duchowny nawoływał wiernych do popierania Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej nakazywał parafianom do wspierania akcji prowadzonych przez Caritas zaznaczając, aby nie brać udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

W wyborach w 2015 roku zasłynął z kolei z wygłaszanych podczas mszy słów mówiących, że Prawo i Sprawiedliwość to jest jedynie słuszne katolickie ugrupowanie. Wskazywał także wiernym, jakie media są dla nich właściwe, a jakie nie. Wskazywał, że prawdę można odnaleźć tylko i wyłącznie w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Wtedy też wielu uczestników mszy słysząc te słowa opuściło świątynię.

(fot. Anaraga)

85 komentarzy

 1. Dzięki bogu przegrali.

 2. To jest nasz ks. Gienek i totalni mogą go pocałować! Jak wyrazi zgodę!

 3. Temu kto bedzie na naszego dobroczyńce ks. Genia insynuacyje rzucał, temu wrazim w żywot widły umaczane w gnojówce a i kłonicą bez łeb po chrześcijańsku zaaplikujem. Mieszkańcy Wrotkowa. Z Bogiem.

 4. chodzę do kościoła ale nie życzę sobie polityki zwłaszcza zakłamanej i faszystowskiej , miłuj blizniego swego ? takie to wartości ? obłuda i propaganda jak w 1939 miłość faszysty do faszysty a wszyscy inni beee???

 5. Czy ten kto nagrywał miał na to pozwolenie? Jeśli zapomniał o RODO, to może warto mu przypomnieć. Metody zaś jak za czasów komunizmu, wtedy ubecy chodzili do kościoła, nie żeby się modlić, ale żeby później donosić. Ignorancja nie boli, a słowa psalmu przytoczone przez proboszcza i dane pod rozwagę, jeśli wywołały takie oburzenie, to może całe Pismo Święte cenzurować? Najlepiej niech zrobi to Nergal lub Urban.

  • Czytalas caly artykul? Od kilku lat juz sie udziela ten typ, wiec nie strugaj tu dziewicy. Moze ty rodzina jakas jestes?

 6. Czy to ten sam ksiadz co ma syna, kochance pobudowal dom z pieniedzy wiernych i jechal po pijaku?? Czy to nowy nygus?

  • Tak, ten sam. Proboszcze jest niezmiennie od momentu powstania tego kościoła. Ten sam, co kiedyś spoliczkował kobietę, ale o tym wiedzą tylko najstarsi na tym osiedlu. Wybudował kościół, ale jaka to była droga wyboista i z przeszkodami!

 7. Ni to szmata, ni to gałgan. Po prostu czarny jełop .

 8. Już dawno powinien dostać kopa w 4 litery i odpowiadać karnie.

 9. TW’Bolcio” działa i donosi jak za dawnych lat,ciekawe czy jako wolontariusz, czy za kasę,jeszcze do cioci zza Odry na kolanach zanieś tą wiadomość