Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Mieli po ponad 2,5 promila alkoholu. Przewozili dzieci siedzące na kolanach kierowcy i pasażerki

Pijane małżeństwo podróżowało oplem po jednej z dróg pod Bełżycami. Kierujący pojazdem mężczyzna trzymał na kolanach jedno dziecko, zaś na kolanach kobiety, na przednim siedzeniu, siedziało drugie z dzieci.

W niedzielę przed godziną 18 policjanci z Bełżyc zauważyli w Wierzchowiskach Drugich pojazd osobowy jadący całą szerokością drogi. Jak się okazało za kierownicą opla siedział mężczyzna, który przewoził na kolanach małe dziecko. Drugie z dzieci siedziało na kolanach pasażerki, znajdującej się na przednim siedzeniu. Nikt nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Jak ustalili policjanci pojazdem podróżowało małżeństwo z gminy Chodel. Od obojga z rodziców czuć było alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 32-latek oraz jego 27-letnia żona mieli po ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego w celu przebadania dzieci. Po wszystkim maluchy zostały przekazane pod opiekę trzeźwego dziadka.

Jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnej bazie, 32-latek siadając za kierownicę złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go od 2016 roku. Prawo jazdy zostało mu również zatrzymane za jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na Komisariat Policji w Bełżycach w celu wykonania dalszych czynności. Wkrótce 32-latek stanie przed sądem.

Zachowanie rodziców mogło narazić dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się liczyć z odpowiedzialnością za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

13 komentarzy

 1. Zamknąć oboje, a dzieci oddać do jakiejś normalnej rodziny póki nie są zmarnowane.

 2. Wsiórów do pudła a dzieci odizolować od tej patologii.

 3. no rodzinka na swoim jak z obrazka 🙂
  pozazdrościć nieświadomości życiowej… fiu fiu

 4. Jak to było możliwe!
  Mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, a pomimo togo kierował?

  • Braci Koala Para

   Jak będziesz juz w odpowiedniej klasie Franiu, to będziesz miał taki przedmiot jak fizyka (o ile strajk nauczycieli do tej pory się zakończy). Wtedy dowiesz się jak to było mozliwe.

 5. Nie hejtujcie bo to każedemu z Was mogło się przydarzyć.

 6. Nowy program Więzienie+

 7. 500+ działa kaczy karle , możesz być dumny!

 8. Wiadomo kto to??

Z kraju

Polityka i społeczeństwo