690 680 960

Świdnik: Ranny łoś schował się w garażu. Nie udało się go uratować

Takiego widoku z pewnością nie spodziewała się mieszkanka osiedla Adampol w Świdniku. Do jej garażu schował się zakrwawiony łoś.

Zwierzę pojawiło się na terenie Świdnika w środę około godziny 10. Przyszło od strony lasu Rejkowizna, następnie usiłowało przeskoczyć przez ogrodzenie jednej z posesji przy ulicy Polnej. Tam jednak słusznych rozmiarów łoś zawisł na ogrodzeniu. Podczas próby oswobodzenia się, doznał poważnych obrażeń brzucha.

Broczące krwią ranne zwierzę dało radę jeszcze przedostać się przez kilka kolejnych posesji. W końcu schroniło się w jednym z garaży. Właścicielka powiadomiła straż miejską, ci zaś lekarzy weterynarii. Zwierzęciu zostały podane środki przeciwbólowe i uspokajające. Lekarz po obejrzeniu ran łosia, stwierdził iż nie da się uratować zwierzęcia i zadecydował o jego uśpieniu.

To już kolejny przypadek, kiedy to łosie narobiły zamieszania w tym rejonie, Wcześniej dwukrotnie pojawiały się na drodze ekspresowej w rejonie Krępca. Na szczęście w obu przypadkach nie doszło do zderzenia z żadnym pojazdem.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2016-07-06 20:47:54

18 komentarzy

  1. Tomasz Błaszczak

    Jednego szkodnika mniej.. już dawno powinny podlegać odstrzałowi jak inne zwierzęta ,które powodują tyle szkód rolnikom i w dodatku są zagrożeniem w ruchu drogowym . Należy ograniczyć liczebność tych zwierząt do ilości bezpiecznej dla ludzi..

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej