Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy rzucili hasło, odzew był natychmiastowy. Pomoc dla Ukrainy płynie szerokim strumieniem (zdjęcia)

Drzwi praktycznie się nie zamykały, co chwila kolejne osoby przynosiły żywność, ubrania, czy też maskotki dla dzieci. Polacy masowo niosą pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Strażacy z jednostek OSP po raz kolejny pokazali, że kiedy jest potrzeba, potrafią natychmiast ruszyć na pomoc. W wielu remizach organizowane są zbiórki produktów rzeczowych zarówno dla ukraińskich straży pożarnych, jak też uchodźców z tego kraju. W pierwszej kolejności zbierane były środki ochrony indywidualnej w tym buty, komplety ubrań, hełmy, rękawice, a także sprzęt sprzęt gaśniczy. Następnie ruszyła zbiórka gotowych przekąsek, żywności długoterminowej, kosmetyków i artykułów higienicznych, środków opatrunkowych czy też ubrań.

Odwiedziliśmy dzisiaj zlokalizowaną tuż przy granicy Lublina jednostkę OSP w Konopnicy. Jak wyjaśniają strażacy, zbiórka ruszyła wczoraj i od razu odzew mieszkańców zarówno gminy, jak też miasta, był niesamowity. Co kilka minut podjeżdżało auto z darami. Przywożono wiele produktów spożywczych, środków higienicznych czy też odzieży. Co ważne, darczyńcy nie zapomnieli również o dzieciach. Zebrano bardzo dużo maskotek, a nawet dwa wózki i nosidełko.

Teraz trwa segregowanie zebranych produktów i niebawem będą one dostarczane do potrzebujących. Zbiórki cały czas są prowadzone, jednak obecnie, z uwagi na bardzo dużą pomoc, warto wcześniej dowiadywać się, co jest obecnie najbardziej potrzebne. Dodatkowo nie należy samemu produktów zawozić na granicę, zwłaszcza ubrań czy żywności wymagającej obróbki termicznej.

(fot. lublin112.pl)

20 komentarzy

 1. A dla Polakow w potrzebie nic. Błaganie na 10 zbiorkach na raz o pomoc pogorzelcom,ubogim czy ciezko chorym.No tak-świat patrzy! Trzeba wrzucac fotki na fejsa „pomagam”.

 2. widziałem ptaka cień

  lokalni vicarius christi co dali … od siebie?

  • Domyślam się, że więcej niż szefowa PAH, europosłanka Ochojska. o której słuch jakoś zaginął. Czyżby dalej POszukiwała na granicy ,,zaginionych dzieci z Michałowa”? Tylko dlatego, że potrzebujące pomocy ukraińskie dzieci mają inną karnację? ,,Caritas”Polska i PCK jadą na najwyższych obrotach!

   • widziałem ptaka cień

    ona jeszcze działa? pamiętam, że była onkologiczna i na wózku.

    • Przecież ostatnio POszukiwała ,,dzieci z Michałowa” o kuli, a nie na wózku. POza tym zaszczyca PE w każdym głosowaniu przeciwko Polsce, a raka ma tam gdzie Cimoszewicz gdy przejechał kobietę i się zmył.

   • widziałem ptaka cień

    słowo klucz w pytaniu, brzmi „od siebie”, ja nie potrzebuję informacji co dają ludzie, bo widzę.

    • Trzaskowski ofiarował 20gr żebraczce, vicarius christi raczej nie mniej.

     • widziałem ptaka cień

      ale dalej przeedstawiasz jednak fakty, wobec jedynie własnych przypuszczeń. podaj sumę wobec 20gr, podaj działanie czarnych (personalne) wobec czyjegoś.

      • Gdybyś choć przypadkiem otarł się o kościół to wiedziałbyś, że niedzielna taca oraz przyszła ze Środy Popielcowej w całości ofiarowana jest na pomoc Ukrainie.

       • widziałem ptaka cień

        czyli nadal ludzie, a nie czarni. facet, kompletnie nie rozumiesz mojego pytania.

       • widziałem ptaka cień

        poza tym jedna uwaga, ja nie ocieram się o kościół, ja hetero jestem i do dzieci mnie nie ciągnie.

        • Wytłumaczę jak dziecku, bo poziom podobny. Skoro dałem ci cukierka to cukierek przestał być mój lecz twój, a ty możesz go zjeść lub obdarować kogoś i nic mi do tego.

         • widziałem ptaka cień

          aha, to współczuję …

          • To ja ci szczerze współczuję, czyli poczęstowałem cię cukierkiem ale mogę go ci z gardła wyrwać bo on był mój?

          • widziałem ptaka cień

           jeśli tego uczy twoja religia, po to wznoszę ręce ku niebiesiom twoi duchowni. z resztą, znane są z telewizji takie przypadki, że do gardeł wkładali nie tylko rękę.

          • Jednak jesteś mistrzem w kręceniu kota ogonem. Poddaję się.

 3. Jedni pomagają, inni koncentrują…

Z kraju